5300 TL monitörlü sistem

SupLee

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Öncelikle bütçem başlıkta yazdığı gibi monitörlü bir sistem toplamak istiyorum. Oyun amaçlı kullanacağım bilgisayarı. Ekran kartı olarak 1070 alıp anakart işlemciden kısmak mı daha mantıklı veya r480 alıp daha yüksek bir işlemci almak mı ? Benim bütçeme en uygun sistem hangisi ve nedenlerini kısa bir şekilde açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Ağustos 2016 - Technopat
Makalesinde "Üst Seviye Oyun" sistemlerinde ki RX 480 kullanarak 5.150 TL gibi bir fiyata toplayabilirsiniz. Ama ben 1070 toplamak istiyorum derseniz buyurun:

Kart olarak önerim ise;
MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Adsız.jpg

Ekran kartını da fiyata eklediğiniz de 5.298 TL gibi bir fiyat yapıyor. İsteğinize bağlı olarak kasayı değiştirebilirsiniz.

Oyun sistemi olacağı için öncelik ekran kartı olmalı. 1070 tercih etmelisin.
İşlemcin de ne kadar iyi olursa sistem o kadar daha uzun ömürlü olur ve çok ileride ekran kartı değişimi yaparsan darboğaz yaşama olasılığın o kadar azalır.
  • Ortalama bir anakart kullanılarak ve 8 GB Ram'le sistem oluşturulabiliyor.
  • 8 GB Ram uzun süre işini görecektir. Ram ucuz bir parça, takviye edilebilir. SSD'yi çıkararak ram'de ekleyebilirsin tercih sana kalmış.
  • Ayrıca parçaları farklı yerlerden daha ucuza bulabilirsin.
  • SSD sistem açılma, program(oyun) yükleme sürelerini ve oyun içi yükleme sürelerini kısaltır. SSD bu bütçede bir sistemde bence bulunmalı.
  • Kasayı farklı tercih edebilirsin.
Ekran Kartı: MSI GTX1070 Gaming X
sistem.jpg

Ben sana B150 soket mi koy dedim ? O anakartı 1.500 ila 2.300 arası sistemler için öneriyoruz. En azından h170 chipset anakart alınmalıdır. Zaten monitör için söyleyeceğim bişey yok.

Ve şuan 700w psu koyduğunu gördüm acaba arkadaş napacak bu kadar psuyu ?

Oyun sistemi olacağı için öncelik ekran kartı olmalı. 1070 tercih etmelisin.
İşlemcin de ne kadar iyi olursa sistem o kadar daha uzun ömürlü olur ve çok ileride ekran kartı değişimi yaparsan darboğaz yaşama olasılığın o kadar azalır.
  • Ortalama bir anakart kullanılarak ve 8 GB Ram'le sistem oluşturulabiliyor.
  • 8 GB Ram uzun süre işini görecektir. Ram ucuz bir parça, takviye edilebilir. SSD'yi çıkararak ram'de ekleyebilirsin tercih sana kalmış.
  • Ayrıca parçaları farklı yerlerden daha ucuza bulabilirsin.
  • SSD sistem açılma, program(oyun) yükleme sürelerini ve oyun içi yükleme sürelerini kısaltır. SSD bu bütçede bir sistemde bence bulunmalı.
  • Kasayı farklı tercih edebilirsin.
Ekran Kartı: MSI GTX1070 Gaming X
Eki Görüntüle 179868
Hem 1070 öneriyorsun hem de 8 GB. Sence mantıklı mı ?

Hocam bende konu açmıştım 5300 TL bütçem var benimde monitör dahil. Şunu düşünürsen tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    77,7 KB · Görüntüleme: 91
Ben sana B150 soket mi koy dedim ? O anakartı 1.500 ila 2.300 arası sistemler için öneriyoruz. En azından h170 chipset anakart alınmalıdır. Zaten monitör için söyleyeceğim bişey yok.

Ve şuan 700w psu koyduğunu gördüm acaba arkadaş napacak bu kadar psuyu ?

Hala adam gibi bir yanıt alamadım. H170 chipsetin farkını açıkla o zaman. GTX 1080 için gayet ideal bir PSU. Fiyata göre kalite yorumlaması yapan kişilerden nefret ederim. Ne demek biz onu 1500 lira için koyuyoruz.

GTX 1080 için gereksinim 500w 80 Plus bir psu. 2 konuya gelir isek bu fotoğraflar farkı açıklayacaktır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-08-12-23-55-55.png
    Screenshot_2016-08-12-23-55-55.png
    71,9 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_2016-08-12-23-55-45.png
    Screenshot_2016-08-12-23-55-45.png
    81,7 KB · Görüntüleme: 101
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı