5350 TL oyun için bilgisayar toplama

Bütçe
5350 TL
Hayır, kesinlikle darboğaz olmayacaktır. Dediğim gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani gönül rahatılığı ile satın alabilirsiniz.

Attığım sistemin bütçeme uyup uymadığına bakıyorum. Eğer aşarsa bütçemi sizin attığınız sisteme bakacağım.
Hayır, kesinlikle darboğaz olmayacaktır. Dediğim gibi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani gönül rahatılığı ile satın alabilirsiniz.

PSU'dan düşebiliri miyiz? Yani 450 TL civarında bir PSU var mıdır bu sistemi besleyecek?

Fiyat: 5128 TL
Hocam sistemimde sorun var mı ? Düzelteyim.

Soru.

Fiyat: 5128 TL.

Hocam sistemimde sorun var mı? Düzelteyim.

Sorun yok ama. 1650 TL yerine şu an indirimde olan 1660 Ti tercih edilse efsane olur ama teşekkür ederim çok iyi sistemdi.

Fiyat: 5128 TL.

Hocam sistemimde sorun var mı? Düzelteyim.

Ben de profesyonel değilim ki. O önerdiğiniz SSD fiyatına NVMe SSD alınabiliyor. O işlemci olmaz çünkü GTX 1650 Super çok düşük kalkacaktır. O işlemciye en az GTX 1660 Ti olması şart gibi bir şey. O kasa iyi ama bu sistemin yanında iyi olmaz. Bu kadar, darboğaz olmaz daha doğrusu işlemci ekran kartına darboğaz yapacaktır. Yani işlemci çok güçlü kart işlemciye göre çok güçsüz. Şakasına söylüyorum darboğaz olmaz yani.

Ben de profesyonel değilim ki. O önerdiğiniz SSD fiyatına NVMe SSD alınabiliyor. O işlemci olmaz çünkü GTX 1650 Super çok düşük kalkacaktır. O işlemciye en az GTX 1660 Ti olması şart gibi bir şey. O kasa iyi ama bu sistemin yanında iyi olmaz. Bu kadar, darboğaz olmaz daha doğrusu işlemci ekran kartına darboğaz yapacaktır. Yani işlemci çok güçlü kart işlemciye göre çok güçsüz. Şakasına söylüyorum darboğaz olmaz yani.
Yani önerdiğim öğrenme aşamasındaki biri için iyi mi :D? 1660Ti aşar diye önermeye korktum açıkçası. İşlemci olarak bir ara i3 10100F önermeyi düşünmüştüm fakat bu bütçeye daha iyisi olarak bunun olacağını düşündüm.

Yani önerdiğim öğrenme aşamasındaki biri için iyi mi :D? 1660Ti aşar diye önermeye korktum açıkçası. İşlemci olarak bir ara i3 10100F önermeyi düşünmüştüm fakat bu bütçeye daha iyisi olarak bunun olacağını düşündüm.
Bu bütçeyi görünce aklına hemen i3 10100F ve R3 3100 gelsin. Eğer Ryzen önereceksen anakartı en az B450M koy. RAM'leri de 3600MHz seçersen çok iyi olacaktır AMD'de. Intel'de ise RAM 3000MHz olsun çünkü 2666 çok daha pahalı oluyorlar. Anakartı da H410 olabilir. Eğer bütçesi biraz fazla ise B460M'de olabilir. PSU olarak bu tarz sistemlerde en az 550w olması çok iyi olacaktır. 10100F RTX 2060 ile bile darboğaz yapmayan bir işlemcidir. Merak etmeyin. 😁

Bu bütçeyi görünce aklına hemen i3 10100F ve R3 3100 gelsin. Eğer Ryzen önereceksen anakartı en az B450M koy. RAM'leri de 3600MHz seçersen çok iyi olacaktır AMD'de. Intel'de ise RAM 3000MHz olsun çünkü 2666 çok daha pahalı oluyorlar. Anakartı da H410 olabilir. Eğer bütçesi biraz fazla ise B460M'de olabilir. PSU olarak bu tarz sistemlerde en az 550W olması çok iyi olacaktır. 10100F RTX 2060 ile bile darboğaz yapmayan bir işlemcidir. Merak etmeyin. 😁

Bazıları düşük ayarda darboğaz olur dedi. İşlemci ye yük biniormuş. O da darboğaza sebep oluyormuş. Bu doğru mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı