5400 RPM 2.5' HDD çok mu kötü?

Deneyerek de bakmak lazım aslında biraz.
Fotoğraf video arşivi için gayet iyi olur, onun haricinde rekabetçi oyunları kurabilirsiniz, FIFA'nın da çok sorun olacağını sanmam.
Ben tam tersi yapıyorum benim için daha iyi oluyor. Çünkü SSD 240GB HDD 7200 RPM 1TB. Böyle minik oyunları ya da Battlefront 2 gibi büyük oyunları ( hiç sıkıntı çıkarmadı cidden hızlı açıyor) veya arada oynayacağım Stranded deep vb. oyunları koyuyorum. SSD'ye genellikle online veya arkadaşlarla oynanan rekabetçi oyunları kuruyorum. Hiç sıkıntı yaşamadım şuana kadar.

Seagate HDD alınmaz hocam. Seagate'in HDD'leri 2-3 yıl sonra çok fazla sorun yaşatıyor. Daha farklı markalara yönelin alacaksanız. Onun dışında 5400 RPM diskler artık depolama için kullanılabilirler. Yani Windows falan kurulmaz 5400 RPM bir diske. Ki sizin amacınız zaten Windows kurmak değil oyun ve depolama olmalı.

Öncelikle DVD-ROM varsa bir HDD Caddy alarak oraya HDD takabilirsiniz. DVD-ROM gereksiz bir şey artık zaten. SATA yuvasına ise SSD takarsınız mis gibi olur. Tabii bunlar eski bir Laptop kullanıyorsanız yapılması gerekenler. Yeni nesil laptop kullanıyorsanız bir sürü portu olur SSD ve HDD için zaten. Caddy gibi şeylere de gerek olmaz.

Seagate HDD alınmaz hocam. Seagate'in HDD'leri 2-3 yıl sonra çok fazla sorun yaşatıyor. Daha farklı markalara yönelin alacaksanız. Onun dışında 5400 RPM diskler artık depolama için kullanılabilirler. Yani Windows falan kurulmaz 5400 RPM bir diske. Ki sizin amacınız zaten Windows kurmak değil oyun ve depolama olmalı.

Öncelikle DVD-ROM varsa bir HDD Caddy alarak oraya HDD takabilirsiniz. DVD-ROM gereksiz bir şey artık zaten. SATA yuvasına ise SSD takarsınız mis gibi olur. Tabii bunlar eski bir Laptop kullanıyorsanız yapılması gerekenler. Yeni nesil laptop kullanıyorsanız bir sürü portu olur SSD ve HDD için zaten. Caddy gibi şeylere de gerek olmaz.
Seagate için dediğinize biri 12-13 yıllık, diğeri de 3 yıllık 2 adet hard diskini kullandığım için katılamayacağım. Benim kullanımımdan ziyade dünyaca kanıtlanmış bir marka zaten Seagate, WD. Bu markalardan birini bütçe uygunluğuna göre gözümüz kapalı almalıyız diye düşünüyorum.

Sadece depolama ve oyun için kullanacağım. Yeni nesil bir laptop kullanıyorum. Boşta bir adet NVMe M.2 SSD ve bir tane de SATA portu var.

Geri
Yukarı