55.000 TL 125CC motor tavsiyesi

TimurCan07

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Eylül'de 16 yaşıma gireceğim ve A1 ehliyet alacağım, 125 CC motor tavsiyesi istiyorum. Scooter mümkünse olmasın, bütçem 50K-60K arası ekipmansız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-hocam ilk defa motor kullanacak birine uygun mudur?
2- motorda kaç kmden sonrası sıkıntı yaratır ortalama.
İlk defa motor kullanacaksan scooter al, ya da bisiklete bin. Zaten 16 yaşındasın. Motorun masrafları var, ekipman masrafları var, yakıt masrafları var. Belli ki heves etmişsin ama bunları göz önünde bulundurman lazım.

İlk defa motor kullanacaksan scooter al, ya da bisiklete bin. Zaten 16 yaşındasın. Motorun masrafları var, ekipman masrafları var, yakıt masrafları var. Belli ki heves etmişsin ama bunları göz önünde bulundurman lazım.

Bisiklet çok kez kullandım ve motor hep alasım vardı ama ehliyetim yoktu bir de okulum bana uzak 1000TL servise vereceğime motorla gider gelirim diye düşündüm

Altmış bin üstü 125 CC motor almamanı tercih ederim. Marka olarak Honda ön planda tutulmalı. Yedek parçaları ucuza mal ediliyor. CBR 125 veya CB 125 F öneririm.

Bisiklet çok kez kullandım ve motor hep alasım vardı ama ehliyetim yoktu bir de okulum bana uzak 1000TL servise vereceğime motorla gider gelirim diye düşündüm
Bu işler ne yazık ki alayım, kullanayım mantığında pek olmuyor. Bakımları var, yıllık vergisi var, benzin fiyatları malum. Bence bir daha düşün. 50.000 TL'ye daha güzel şeyler yapabilirsin. Şu da var, bireysel aracınla seyahat etmeye başladığın zaman bir süre sonra dolmuş, otobüs, servis gibi taşıtlar aşırı bunaltıcı ve sıkıcı gelmeye başlıyor.

bu forumdaki motosiklet bölümünü kapatmak gerek. arkadaşım hanginiz şasesine dokunulmamış cbr buldunuz da sürdünüz? kankam açıkça söyliyim, cbr falan bulaşma bulaşıcaksan da tanıdıktan al yoksa ele direkt, cbr'ların doğru düzgün kullanılmışı çok nadir. 125'lik her motor yeni başlayana uygundur her türlü hatanı tolere eder yapıştırmaz seni yere, yapışıcağın varsa kumda falan kayıcaksın fark etmiceksin öyle düşüceksin motordan yana korkulacak bir şey yok. sıfır mondial drift bakabilirsin kafan rahat olur keyifle sürersin. cbr ne zaman sorun çıkarır kestiremezsin ya yarın çıkarır ya bir kaç aya çıkarır ama bir gün aa ne güzel gidiyorum dersin alışmışsındır artık, yüksek devirlerde seyrederken bi anda çat diye krank kitler çıkma parça arayışına geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı