55.000 TL'ye monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
55000

Seltzer

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

En son PC işleri ile 2009 yılında uğraşmıştım. Malum yaşlandık biraz. Şu an çok fazla hakim olamadığım için sizlerden yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

En son PC işleri ile 2009 yılında uğraşmıştım. Malum yaşlandık biraz. Şu an çok fazla hakim olamadığım için sizlerden yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Oyun mu oynıcaksınız oyun oyanayackasnız ne oynayacaksınız.

Arkadaşlar merhaba,

Ekipmanlara fazla hakim değilim. O yüzden ekipman önermeyeceğim.

evet oyun için istiyorum. COD, FH5, Baldur's Gate 3 genel olarak bir çok oyun var kafamda

teşekkürler inceleyeceğim

Şöyle bir şey uygun olur mu acaba ? Burada monitör hariç tabii ki

Dosya Ekleri

• uygunmu.png
    uygunmu.png
    63,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Hocam LoL maç bitsin bakayım. Yorumu beğenebilir misiniz? Bildirimlerden direkt konuya ulaşabileyim.

evet oyun için istiyorum. COD, FH5, Baldur's Gate 3 genel olarak bir çok oyun var kafamda

Hocam tam bütçenizi belirtebilir misiniz başlıkta 55 bin yazıyor monitörsüz 55 binlik sistem toplamışsınız.

56.300TL tutuyor. Monitör ve soğutucu dahil.

Son düzenleme:
Hocam LoL maç bitsin bakayım. Yorumu beğenebilir misiniz? Bildirimlerden direkt konuya ulaşabileyim.

Hocam tam bütçenizi belirtebilir misiniz başlıkta 55 bin yazıyor monitörsüz 55 binlik sistem toplamışsınız.

Anakart olmamış en az 650 yonga seti olmalı, Remin'de CL ve MHz değeri kötü geldi ve EXPO desteği olması şart Ryzen sistemde.

çok teşekkürler. Benim paylaştığım görsel için bir fikriniz var mı ? ( iyi oyunlar bol şans bu arada evet monitör olmadan topladım onu )

Anakart olmamış en az 650 yonga seti olmalı, Remin'de CL ve MHz değeri kötü geldi ve EXPO desteği olması şart Ryzen sistemde.

Teşekkürler, bu iki değişiklik haricinde bir eksiklik görüyor musunuz ?

620 çipseti günlük kullanıcı için yeterli gayet. Zaten 650 eklemek için PSU, işlemci, monitörden vs. kısmaya değmez. Ramlerde de EXPO desteği var. Bu fiyat bandında MHZ'i CL'si daha yüksek bir RAM varsa atın benimkinin yerine sizinkini alsın. 🙂

Hocam 55 bine 4080 sığdırılabilir bir bakayım tekrardan toplayınca gene yazarım. Bu arada Gamepower marka PSU kullanılmış onu almayın sakın. Bu fiyat bandına o PSU takılmaz. Patlama ihtimali var.

Hocam 55 bine 4080 sığdırılabilir bir bakayım tekrardan toplayınca gene yazarım. Bu arada Gamepower marka PSU kullanılmış onu almayın sakın. Bu fiyat bandına o PSU takılmaz. Patlama ihtimali var.
kullanıp memnun kalanlar da varmış. Tabii ki sizin tecrübeleriniz daha önemli. Dediğim gibi ben baya uzak kaldım :) rx 7900xt konusunu da bir arkadaşıma danıştım. Tank gibi olduğunu söyledi kendi de kullanmış.

Arkadaşlar merhaba,

Henüz geçtiğimiz perşembe satın aldığım parçaları paylaşabilirim hocam. Almadan önce günlerce araştırdım, İngilizce Almanca ve Türkçe pek çok inceleme izledim, okudum. PC'nin amacı 2k ultrada gaming. Link olarak değil ama ismen aşağıda paylaşıyorum;

GPU: 7800 XT Hellhound
CPU: 7600X Ryzen
Cooler: Deepcool 720LT 360mm
PSU: Seasonic Focus 750+Gold
Anakart: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
Ram: GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30
Monitör: ASUS TUF GAMING 27" VG27AQZ 165Hz 1ms

GPU tarafında 7900XT ile 7800XT arasında çok kalmıştım. Eğer 22-23k bandında 7900XT bulabilirseniz onunla ilerleyebilirsiniz ama 7800XT pahalanmadığı sürece, 7900XT'de 27K bandında veya üstünde olduğu sürece bütcenize paralel 7800XT'i kesinlikle öneririm.

Bu haliyle 52k küsür tutmakta. (SSD ve kasanın kendisi dahil değil çünkü onlara halihazırda sahibim.)

Geri
Yukarı