55 bin TL'ye kadar gaming laptop önerisi

@yusufylmz_26 @babylon @bilmemem @TheHub @Artoria Pendragon

Hocam çok teşekkür ederim değerli tavsiyeniz için başıma şöyle bir olay geldi. Bu sabah 5 numaradaki bilgisayar olan Asus ROG Strix G16 G614JI-N3127 Intel Core i7 13650HX 16GB 1TB SSD RTX4070 Freedos 16" WUXGA 165Hz modelini 54144 TL karşılığında aldım.

Ama daha önce takip ettiğim bir model MSI KATANA 17 B12VFK-403TR Gaming Dizüstü Bilgisayar, Core I7-12650H, 17.3 FHD 144Hz, 16GB RAM, RTX4060 8GB, 1TB SSD, Windows 11 modelinin fiyatı 58000 TL civarından 44999 TL ye düştüğü için ve satıcısı Amazon olduğundan bu bilgisayarı da sipariş ettim.

İki cihaz arasında 9145 TL fark var.

İki cihaza baktığımda arada çok çok astronomik bir fark göremedim. Sizce MSI modelini bu fiyata sipariş etmem doğru oldu mu? Diğer almış olduğum ASUS modelini açmayıp iade etmeyi düşünüyorum. Bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

Hayırlı olsun hocam ama bence MSI katanayı boşuna aldınız tamam çok düşmüş olabilir ama MSI'ın orijinal fiyatı ASUS ro STRIX'ten daha kötü özellik bakımından ve daha da pahalı.

Hayırlı olsun hocam ama bence MSI katanayı boşuna aldınız tamam çok düşmüş olabilir ama MSI'ın orijinal fiyatı ASUS ro STRIX'ten daha kötü özellik bakımından ve daha da pahalı.
Asus u aldım hocam. )

@batman7211 Windows 11 kurmanız daha mantıklı olur bu sisteme.
Hocam Windows 11 Pro mu almalıyım Windows 11 Home mu?

@babylon Hocam Windows 11 oem keyler de 200 tl civarında. Şöyle bir sorum olcak Windows 11 Pro mu almalıyım Windows 11 Home mu?
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Asus u aldım hocam. )

Hocam Windows 11 Pro mu almalıyım Windows 11 Home mu?

@babylon Hocam Windows 11 oem keyler de 200 tl civarında. Şöyle bir sorum olcak Windows 11 Pro mu almalıyım Windows 11 Home mu?
Teşekkür ederim.
Ben öncelikle Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim. Windows 11'de her hafta farklı sıkıntılar çıkıyor. Şikayetlere bakıyorum, bir görev çubuğu gitmiş, bir HDR sıkıntısı, bir CPU kullanımı sorunu... Bunun gibi ufak tefek sıkıntıları çekmeyin diye Win10 kurup 2-3 ay sonra, stabil hale geldikten sonra Win11'e yükseltmenizi tavsiye ederim. Ama yine de illa Win11 kuracaksanız ve oyun oynamaktan başka bir iş yapmam diyorsanız Home, oyun haricinde başka işlerde kullanırım belli olmaz derseniz Pro.

Ben öncelikle Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim. Windows 11'de her hafta farklı sıkıntılar çıkıyor. Şikayetlere bakıyorum, bir görev çubuğu gitmiş, bir HDR sıkıntısı, bir CPU kullanımı sorunu... Bunun gibi ufak tefek sıkıntıları çekmeyin diye Win10 kurup 2-3 ay sonra, stabil hale geldikten sonra Win11'e yükseltmenizi tavsiye ederim. Ama yine de illa Win11 kuracaksanız ve oyun oynamaktan başka bir iş yapmam diyorsanız Home, oyun haricinde başka işlerde kullanırım belli olmaz derseniz Pro.
Teşekkür ederim hocam.
Pek fark etmez. İstediğinizi kurun.
Teşekkür ederim

İyi yaptınız hocam hayırlı olsun.
Çok sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı