55 inç televizyon önerisi

35caglar35

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,

Evime 55 inç TV almayı düşlünüyorum, bana hem yazılım hem de panel anlamında TV önerisinde bulunur musunuz?

Ucuz QLED: (Vatan Bilgisayar gece indirimlerinde 16.5 civarına düşüyor. Vatan bilgisayarda satılıyor bu model sadece. 2023 üretimi ve paneli kaliteli. Kumandası yenilenmiş bir model)
3D ses sistemi var. Wide Colour Gamut desteği var. Ama panel kalitesi ve yazılımı hakkında fikrim yok. Yorumları olumlu genelde GGU serisinin. Bu bütçede TVlerde Wide Colour Gamut desteği nadir.

Philips Ambilight grubu: bu grubu alacaksanız geldiğinde ilk işiniz arkadaki Ambilight LEDlerin üzerine şeffaf koli bandı çekmek olsun. LEDlerin açıklığından panele toz, böcek vb girebiliyor. Aşağıda videonun 2:05 kısmından itibaren izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4k 120 hz:
QNED panel: (120 hz)

Ömrü kısa olduğundan önerilerim arasında OLED panel yok.

Ben bunu aldım çarşamba günü. Anlık almam gerekiyordu ama bekleme şansım olsa muhtemelen gece indirimlerinde 55q9700tt modelini kovalardım. TV geldiğinde forumda incelemesini de yapacağım. Takipte kalabilirsiniz.

Son düzenleme:
Düşük bütçeli bir öneri vereyim aklında kalsın onvo ov55f950 bu fiyatını hakeden bir model eğer bütçem kısıtlı diyorsan düşünebilirsin vatanda bazen yüzde 10 indirime girebiliyor yüzde 10 indirimle birlikte baya iyi bir fiyata dusebiliyor.

Düşük bütçeli bir öneri vereyim aklında kalsın onvo ov55f950 bu fiyatını hakeden bir model eğer bütçem kısıtlı diyorsan düşünebilirsin vatanda bazen yüzde 10 indirime girebiliyor yüzde 10 indirimle birlikte baya iyi bir fiyata dusebiliyor.
Yan açı performansı kötü hocam o cihazın.

Bahsettiğiniz Vestel TV ips panel mıdır? Va ise zaten yan açı performansında illaki kayıp olacaktır hiç bir va alt yapılı TV yan açıdan yüzde yüz doğru sonucu vermez. Klasik Va degilde yan acıyı iyileştirmek için csot hva panel kullanılmış onvoda bu yüzden de yan açı performansi aslında iyileştirilmiş bir model diyebiliriz. Bahsettiğiniz TV ips mi va mı bilmiyorum fakat ips ise de bende size kontrast performansı çok kötü diyebilirim gözüm kapali, her ne kadar hiç bir ips konstrasti Va kadar iyi olmasa da hiç bir va nin da ips kadar yan açı performansi beklemek mantıklı olmaz

Bahsettiğiniz TV'nin panel bilgilerini buldum hkc fsa tabanlı Va panel isterseniz ikisinin yan açı performansını karşılaştırabiliriz daha objektif verileri elde ederiz sanırım bu şekilde :) ben size onvonun yan açı performanslarını fotoğraflı bir şekilde gösterebilirim sizde de eğer bu TV mevcut ise ikisi arasında yan açı performans test karşılaştırması yaparsak daha sağlıklı olur

Dosya Ekleri

• IMG_20231110_023046.jpg
    IMG_20231110_023046.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 94
  • IMG_20231110_023311.jpg
    IMG_20231110_023311.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_20231110_023356.jpg
    IMG_20231110_023356.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20231110_022928.jpg
    IMG_20231110_022928.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Bahsettiğiniz Vestel TV ips panel mıdır? Va ise zaten yan açı performansında illaki kayıp olacaktır hiç bir va alt yapılı TV yan açıdan yüzde yüz doğru sonucu vermez. Klasik Va degilde yan acıyı iyileştirmek için csot hva panel kullanılmış onvoda bu yüzden de yan açı performansi aslında iyileştirilmiş bir model diyebiliriz. Bahsettiğiniz TV ips mi va mı bilmiyorum fakat ips ise de bende size kontrast performansı çok kötü diyebilirim gözüm kapali, her ne kadar hiç bir ips konstrasti Va kadar iyi olmasa da hiç bir va nin da ips kadar yan açı performansi beklemek mantıklı olmaz

Bahsettiğiniz TV'nin panel bilgilerini buldum hkc fsa tabanlı Va panel isterseniz ikisinin yan açı performansını karşılaştırabiliriz daha objektif verileri elde ederiz sanırım bu şekilde :) ben size onvonun yan açı performanslarını fotoğraflı bir şekilde gösterebilirim sizde de eğer bu TV mevcut ise ikisi arasında yan açı performans test karşılaştırması yaparsak daha sağlıklı olur
ONVO grubunda genel yorumlar o şekilde hocam. Benim şahsen deneyimlediğim bir model değil. Sizin attığınız resimlerde fena görünmüyor. Ama ben en son indirim konusu açtığımda son üretiminde yan açı performansının kötü olduğunu çok fazla kişi söylemişti. Yoksa teknik özellikleri kağıt üstünde iyi zaten ONVOnun. 12 COF ile üretilen kaliteli bir paneli var teknik anlamda ama ilginç bir şekilde eleştirilerin odağında. Benim önerdiğim modeller yakın zamanda TV alma sürecinde süzgecimden geçmiş modeller.

Bu arada hkc fsa yapıda olan Toshiba'nin paneli de gayet iyidir yan açı performansi gayet iyidir kötülemek için yazmadım aksine daha iyi olması muhtemeldir. Fakat ikisi arasında fiyat farkı olduğunu ve aradaki fiyat farkını hakedecek kadar performans verip vermemesi önemlidir.
Ben naçizane düşük bütçeli ama fiyatının hakkını veren bir TV önerdim değerlendirip araştırmak parasını istediği yere harcamak tabii ki başlığı açan kullanının takdirinde

Geri
Yukarı