55" veya 65" TV tavsiyesi

karambyte

Kilopat
Vestel 65Q9900 modeline bakıyordum. 25 bin civarı ücretleri. Sizce bu fiyatlarda alınabilecek en iyi 55" ya da 65" cihaz hangisidir? 65" pikseller daha mı belirgin. Salonda kullanılacak mesafe 2M 3m arası. 55" daha net gösteriyor. Sizce kaç inç ve hangi TV almalıyım bu bütçelerde? Smart özelliğine takılmıyorum çünkü Android box alabilirim o sorun değil. Renkler tutarlı güzel verdiğim fiyata değecek bir TV arıyorum. Hatta hiç Smart olmasın ama ekran çok güzel olsun, o bile olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vestel alma. 3 sene Vestel teknik serviste çalıştım. LG Samsung Philips Sony gibi markalara yönel.

Yazılım olarak LG çok iyi kumandası vb. Samsung yazılımı da eğer Samsung telefonunuz varsa tercih edilebilir birkaç ekosistem özelliği var. Bunun dışında Crystal UHD görüntü kalitesi QLED kadar iyi değil ama daha ucuz. O fiyatlara bulabilirseniz Sony bakabilirsiniz bence en kaliteli görüntü onda. TCL QLED olanlar da düşünülebilir daha ucuz seçenek olarak.

Neden acaba?

Sony önerebileceğiniz model var mı? Smart şart değil.

Sony ve Samsung en kaliteli paneli kullanır. Sony'nin bütçenize uygun her modelini alabilirsiniz. Vestel anakartlar dandiktir. Ses kartları da aynı şekilde. 2 sene sonra yavaşlamaya başlar.

Sony biraz pahalı olabilir, Samsung veya LG düşünebilirsiniz. QLED olanları daha iyi görüntü kalitesine sahiptir.

Bulduğunuz modellerin ekran teknolojilerini internette karşılaştırarak fotoğraflarını bulabilirsiniz.
LG olarak ne önerirsiniz? Dolby Vision ve Dolby Atmos bulunan bir LG önerebilir misiniz?

LG olarak ne önerirsiniz? Dolby Vision ve Dolby Atmos bulunan bir LG önerebilir misiniz?
Buna bakabilirsiniz. Nanocell modeller daha ucuz ama görüntü kalitesi Quantum Dot kadar iyi değil. QNED vs Direct LED vs Nanocell yazarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Buna bakabilirsiniz. Nanocell modeller daha ucuz ama görüntü kalitesi Quantum Dot kadar iyi değil. QNED vs Direct LED vs Nanocell yazarak fikir sahibi olabilirsiniz.
Philips Ambilight serisine göre nasıldır? Ses ve görüntü özellikleri (Dolby Atmos/Vision) vs. nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı