550 TL Hazır vs Custom Sıvı Soğutma

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Aralarında nasıl farklar var? Bütçem 550TL. Daha önce yurtdışı alışveriş yapmadım. Yardımcı olursaniz sevinirim...

Anladım. Önereceğiniz sıvı soğutma sistemi var mı? Kasa olarak Thermaltake Core V71 alacağım.

550TL ile custom sıvı soğutma sistemi toplamak biraz zor olur. Alacağınız kasaya 240'lık bir sıvı soğutma alınabilir. Ben Corsair H110i GT kullanıcısıyım. Onu tavsiye edebilirim. Yazılımsal olarak istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz soğutma sisteminizi. Fanlar olsun su pompası olsun istediğiniz devirde çalıştırabiliyorsunuz ve pompası ses yapmıyor. Fiyatı da 546TL inventus.com.tr adresinde.

CORSAIR CW-9060019-WW Hydro Serisi H110i GT 140mmx2ad Extreme Performans Sıvı İşlemci soğutucusu - inventus

Ayrıca Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 240 Extreme sıvı soğutma sistemini ben pek önermiyorum. Neden önermediğimi de açıklayayım; bende bu ürünün 360'lık olanı var ve açıkçası birazda görünüşüne aldanarak aldım diyebilirim. Su pompası ses çıkarıyor belki de bu ses normal ama daha önce dediğim gibi Corsair kullanyordum ve hiç ses çıkmıyordu o yüzden bana rahatsız edici gelmiş olabilir. Bunu söyleme nedenim de siteye girdiğinizde dikkatinizi çekip sizi ona yönlendirmesin diye.

Daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım. Önerdiğiniz soğutucu her zaman 60 derece olan bir CPU da nasıl etki gösterir. Kaç derece fark olur. (Stok fan ile)

4790k ile sürekli 4.4Ghz ile boşta 30-35 derece, yükte ise 60-65 dereceyi görüyordum. Sizin işlemcinizi bilmiyorum ama yarı yarıya etki eder diye düşünüyorum.

6700k ile de boşta 20-25 derece, yükse ise 45-50 derece oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı