550 TL'ye mouse önerisi

Sensör farkı neleri doğurabilir? Çok bilgilisiniz bu konuda sanırım ben de bilgilenmek isterim.

Önce konuyu bildiğiniz belirtip sonrasında bilgi istemek iyiymiş. Konuyu bilip bilmediğinize karar verin öncelikle.

Evet konudan anlıyorum. Sadece hissiyat olarak hiçbir fark yok diyorum bakın "hissiyat".

Hissiyat olarak da fark var. Malzeme kalitesi, coating (kaplama glossy, mat veya smooth),skatezlerin kalitesi, örgü kablo var ise dayanıklılığı eğilip bükülmesi, kullanılan Switch, Switch'in sesi,
Switch'in türü, tıklama gecikmesi, sensör gecikmesi, encoderi, shapesi, hatta farenin sırt şeklinin önde, ortada veya arkada olması bile oldukça önemli. Bu liste daha böyle uzar gider her şeyi yazmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Belli bütçenin altında aldığın farelerde bunlara fazla dikkat etme ihtiyacı duyulmuyor günü kurtarsın gözüyle bakılıyor. Sensör farkını standart kullanıcı zaten belli bir IPS değerinden sonra algılayamıyor bundan dolayı belli bütçenin üstündeki ürünlerde başka şeylere de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bütçe için konuşmam gerekirse arkadaşın sensörü en azından 3327 veya üstü bir fare alması iyi olacaktır çünkü altındaki değerlerde olan sensöre sahip farelerde sensör yetersizliğinden hızlı hareketlerde takılma olabiliyor.

Size sübrizbozan içinde attığım konuyu okursanız G300S'in şu an için nasıl overprice ve sorunları olan bir fare olduğunu kendiniz de anlarsınız zaten. Anlayamıyorsanız size yapabileceğim daha fazla bir şey yok maalesef.

@Hyuuga Neji hocam bir de sen el atar mısın buraya ben sıkıldım arkadaştan.

Son düzenleme:
Hayır sorun ne onu anlamadım. Bir ürün aldım 330 liraya ve memnunum, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yaşadıysam zaten forumu mesajlarıma senin gibi kirletmezdim. Arkadaş 550 lira bütçeye mouse istemiş ve ben de mouse önerdim. Bu durumda ne ters anlamadım. Ürünüm sorunlu mu değil mi sen mi bileceksin yoksa ben mi bileceğim?
-" O hiç 300 liralık mouse kullanmamış ki nereden bilsin."
Sen yaşamadın, herkes yaşamayacak diye kural mı var dostum :)?

Son düzenleme:
Hayır sorun ne onu anlamadım. Bir ürün aldım 330 liraya ve memnunum, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yaşadıysam zaten forumu mesajlarıma senin gibi kirletmezdim. Arkadaş 550 lira bütçeye mouse istemiş ve ben de mouse önerdim. Bu durumda ne ters anlamadım. Ürünüm sorunlu mu değil mi sen mi bileceksin yoksa ben mi bileceğim?
-" O hiç 300 liralık mouse kullanmamış ki nereden bilsin."

Konuştukça batıyorsun haberin yok. 600 liralık çöp mouse alacağıma 280 liralık ondan daha iyi sensörü olan mouse almayı yeğlerim.

Herkes yaşamayacak diye bir sözüm var mı? Ayrıca bu konu herşey için geçerli ben milyon liralık fare de alsam onda da sorun yaşayacağım belki. Bunun sınırı nedir yani?
Sen konuda açık açık demişsin ki "300 TL'lik mouse kullanıyorum, sorun yaşamadım, kimse yaşamaz. Alınır." biz böyle bir anlam çıkarıyoruz bu mesajından :)

Herkes yaşamayacak diye bir sözüm var mı? Ayrıca bu konu herşey için geçerli ben milyon liralık fare de alsam onda da sorun yaşayacağım belki. Bunun sınırı nedir yani?
Dostum sen sorun yasamasan bile ayni fiyata daha iyileri var. Neden daha kotusunu alsin ki? Ayrica ust seviye fareler ile dusuk butceli fareler arasinda fark yok demistin. Bu ancak ofis kullanicilari icin gecerli olabilir. Sensor falan bos olay degil yani. Bence konuyu daha da uzatmaya gerek yok bos yere tartisma uzamasin. Burada bitirelim diyorum. Herkes onerisini yapsin gecsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı