550 Watt PSU RTX 3070'i besler mi?

Hmm mesajları okuyunca gayet mantıksız konuşan insanlar gördüm açıkçası "güç" diye tabir ettiğiniz durum güç tüketimini abarttığınız kadar etkilemez yeni nesil üretim mimarileri güç tüketimini en düşük seviyede tutacak şekilde ayarlanır yani zaman geçtikçe TDP artmayacak tersine düşecek bunun ilk öncüsünü 7nm mimari olarak gösterebiliriz transistörler arası mesafenin kısalması güç iletimini kolaylaştırıp TDP değerlerini düşürecektir ve arkadaşın donanımı uzun süre yeterli olacaktır.

Konunun üzerinden 2 ay geçmiş ama araştırma yaparken bu konuya rast geldim ve cevap yazmak istedim. Gerçekten iyi bir PSU'ya sahipseniz bence besleyebilir. Çünkü aynı soruyu kendim için de soruyorum. EVGA 550 G3 (80+ Gold) model PSU'ya sahibim, 549.6W verebiliyor. RTX 3070 kartlar 2x8 pin güç girişi ile geliyor ve gerçekten kaliteli bir PSU ise yetebileceğini düşünüyorum. (En azından sahip olduğum PSU için diyebilirim.) Tabi sıfırdan alınacaksa en az 650W PSU düşünülebilir.

Konunun üzerinden 2 ay geçmiş ama araştırma yaparken bu konuya rast geldim ve cevap yazmak istedim. Gerçekten iyi bir PSU'ya sahipseniz bence besleyebilir. Çünkü aynı soruyu kendim için de soruyorum. EVGA 550 G3 (80+ Gold) model PSU'ya sahibim, 549.6W verebiliyor. RTX 3070 kartlar 2x8 pin güç girişi ile geliyor ve gerçekten kaliteli bir PSU ise yetebileceğini düşünüyorum. (En azından sahip olduğum PSU için diyebilirim.) Tabi sıfırdan alınacaksa en az 650W PSU düşünülebilir.
Corsair vs550 ye sahibim?

Yeni konular

Geri
Yukarı