5500 TL Bilgisayar Toplama

Görkem Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Normalde nisan gibi en fazla 5500 TL'lik bilgisayar toplayacaktım. Fakat elime para erken geçtiği için 1 ay sonraya alacağım insallah. Sizden istediğim darboğaz olmayacak şekilde eğer olursa GTX 1080 eğer olursada GTX 1070'li bir PC toplamanızı istiyorum. Tabi ki bunun yanında monitörde olması lazım. 144Hz 1ms 2K'lık fazla pahalı olmayan monitörlerden lazım. Olursa eger 8x2 16GB'lik RAM olsun. Gösterişli olmasını cok isterim o yuzden LED'li fan, LED'li RAM, gibi seyler olabilirse koyarsanız daha iyi olur.

Kasa olarak: Crystal Series 570X RGB düsündüm ama daha şık olcagını düsündüğünüz kasaları bana söyleyebilirsiniz.

Dediğiniz sistemi toplamak bu bütçeye imkansız gibi bir şey. İstediğiniz kasa neredeyse 1.000 TL zaten. 2K Monitör en ucuz 1.700 TL falan. Birde GTX 1070-1080 istiyorsunuz. Ya bütçenizi arttırın ya da bu fiyata uygun sistem toplayalım.

i5 8600k, 1060 'lı bir sisteme ancak 144hz bir monitör ekleyebilirsiniz bence..

arkadaşlar böyle bir sistem toplarsa şahsen ben de aynı şekilde almayı düşünüyorum. bu fiyata 2k değil full hd 144 hz almanız yeter.

5.500 TL bütçe, GTX 1070/1080 ekran kartı, 2K 144Hz monitör.. Sana geliyorum Ya Rab! Şaka bir yana forumda sistem toplama ile alakalı o kadar çok konu var ki.. Senin de belirttiğin gibi fiyat aralığı sabit. Bu konulara bakıp fikir edinebilirsin. Burada ayrı bir sistem toplanmasını istiyorsan, diğer konuları inceleyip ona göre bir orantı kurman gerekir. Bu istediklerin neredeyse imkansız.

5.500 TL bütçe, GTX 1070/1080 ekran kartı, 2K 144Hz monitör.. Sana geliyorum Ya Rab! Şaka bir yana forumda sistem toplama ile alakalı o kadar çok konu var ki.. Senin de belirttiğin gibi fiyat aralığı sabit. Bu konulara bakıp fikir edinebilirsin. Burada ayrı bir sistem toplanmasını istiyorsan, diğer konuları inceleyip ona göre bir orantı kurman gerekir. Bu istediklerin neredeyse imkansız.

şu tarz cevaplarınız ile insanları soru sormaktan çekinir hale getiriyosunuz. Adam bunları bilmek ya da forumu gezmek zorunda değil. Her yeni üye buraya konu açabilir. "Araştırmadan aynı konuyu açmayın" diye bir kural yok. İlginçsiniz ya, cevap vermek zorunda mısınız?

şu tarz cevaplarınız ile insanları soru sormaktan çekinir hale getiriyosunuz. Adam bunları bilmek ya da forumu gezmek zorunda değil. Her yeni üye buraya konu açabilir. "Araştırmadan aynı konuyu açmayın" diye bir kural yok. İlginçsiniz ya, cevap vermek zorunda mısınız?
Ben kendisine en gerekli cevabı verdiğime inanıyorum. Forumu inceleyip geldiğinden bahsetmiş, bütçe aralıklarına göre toplanabilir sistemler hakkında bilgi edinmiş olması gerek. Şahsen ben bu konuda biraz "alay" ararım.. Ayrıca forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

Sen yanlıs anladın. Monitör içinde olmicak monitör ayrı. Ben sadece 1080 olmaz ise 1070li darboğaz yapmıcak bir pc olmasını soyledım

Dediklerinr katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı