5500 TL i7 6700 Sistem hakkındaki yorumlarınız

Bay Korsan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar geriye artık sadece GTX 1070'in özel soğutmalı modellerinden birisini bekliyorum büyük ihtimal MSI'ın modelini alacağım. Sistem genel olarak render için kullanılacak, adobe'un programlarını rahatlıkla kullanabileceğimiz bir sistem olacak özellikle de after effects, tabii bunun yanında güncel oyunları da rahatlıkla oynatabilecek bir sitem düşündük. Sistemin geri kalanı ise şu şekilde:

in-son.png

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Tum bilesenlerin watt degerini topla bana 750 biraz fazla geldi. 600-650 kurtari gibi. Ramlarini de isinde profosyonelsen 2400mhz e cikar. Ana kart hakkinda bi fikrim yok ama daha uygun butceli toplama pc lerde bile msi in z-170 pro gamingini aliyolar model ismi tam aklimda degildi (750 lira civarinda). Islemcini simdi gordum 100 lira fazla verip 4ghz 6700k al

PSU ve SSD'ye gereğinden fazla para ayırmışsın. 250GB SSD ve 80+ 600w PSU alıp işlemciyi 6700K anakartıda Z170 yapabilirsin.

Overclock düşünmüyorum o yüzden 6700k'dan yana kullanmadım tercihimi. Şimdi 6700 ile 6700k arasında uçurumlar yok diye biliyorum? birde işlemciyi 6700k yapsam illa anakartı değiştirmek zorunda mıyım? overclock yapmasam bile değiştirmek zorunda mıyım? birde yine overclock yapmayacağım için işlemci 6700k olsa bu hava soğutucu yeterli olur mu?

212 evo ile 6700K'dan daha çok ısınan 4790K işlemciyi 4.7GHZ stabil şekilde kullandım. Overclock için korkulacak bişey yok Msi anakart alırsan Oc butonuyla bile 4.5GHZ hızında kullanırsın. 212 Evo soğutucun tek tık kolay overclock için yeterlidir. Z170 seçmenin sebebi işlemcinin gerçek gücünden tam faydalanman içindir. Elbette H170'de alabilirsin fakat işlemcin turboboost hızıyla sınırlı kalır.

Son düzenleme:
212 evo ile 6700K'dan daha çok ısınan 4790K işlemciyi 4.7GHZ stabil şekilde kullandım. Overclock için korkulacak bişey yok Msi anakart alırsan Oc butonuyla bile 4.5GHZ hızında kullanırsın. 212 Evo soğutucun tek tık kolay overclock için yeterlidir. Z170 seçmenin sebebi işlemcinin gerçek gücünden tam faydalanman içindir. Elbette H170'de alabilirsin fakat işlemcin turboboost hızıyla sınırlı kalır.
Yani sadece işlemciyi 6700k yapsam sorun olmaz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı