5500 TL laptop önerisi

Bütçe
5500-6000 TL

ozgunsero

Kilopat
Merhaba, babama hediye olarak bir laptop almak istiyorum. Aşağıdaki kriterler doğrultusunda bir laptop önerebilecek olanlar olursa sevinirim.
RAM en az 8 GB olmalı.
512 ya da tercihen 1 TB SSD olmalı.
Cihazda oyun oynanmayacak, harici grafik kartlı bir model zaten beklemiyorum ama en azından Cities Skylines ya da Age of Empires tarzı strateji ve simulasyon oyunlarını oynatabilecek bir dahili ekran kartı olursa süper olur.
Son bir olmazsa olmazım da işlemci konusunda. AMD Ryzen 7 3700u veya 4000 serisi başka bir AMD işlemci ya da ona muadil bir Intel işlemci 10. ya da 11. nesilden.

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhaba, babama hediye olarak bir laptop almak istiyorum. Aşağıdaki kriterler doğrultusunda bir laptop önerebilecek olanlar olursa sevinirim.
RAM en az 8 GB olmalı.
Cihazda oyun oynanmayacak, harici grafik kartlı bir model zaten beklemiyorum ama en azından Cities Skylines'ya da Age of Empires tarzı strateji ve simulasyon oyunlarını oynatabilecek bir dahili ekran kartı olursa süper olur.
Son bir olmazsa olmazım da işlemci konusunda. AMD Ryzen 7 3700u veya 4000 serisi başka bir AMD işlemci ya da ona muadil bir Intel işlemci 10. ya da 11. nesilden.

Casper seviyorsan alabilirsin 12 GB RAM 512 GB SSD falan alırsın ama ben başka markalrada bakayım

Intel'e göre AMD daha iyi olur.
Casper seviyorsan alabilirsin 12 GB RAM 512 GB SSD falan alırsın ama ben başka markalrada bakayım.

Casper önermeyin.

RAM en az 8 GB olmalı.
Cihazda oyun oynanmayacak, harici grafik kartlı bir model zaten beklemiyorum ama en azından Cities Skylines'ya da Age of Empires tarzı strateji ve simulasyon oyunlarını oynatabilecek bir dahili ekran kartı olursa süper olur.

Evet
1- LENOVO V15 82c700aftx09 Ryzen5 3500u 12gb 1tb+256ssd 15.6" Freedos Fhd Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - Trendyol

2-https://www.trendyol.com/lenovo/v15-82c7001jtx07-ryzen5-3500u-12gb-512ssd-15-6-freedos-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-57270688?boutiqueId=555478&merchantId=106664&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.3.2

Bunları al bence 12 GB RAM biri 1TB +256 GB SSD
Diyeri 12 GB RAM 512 GB RAM veamd Ryzen 5 ikisi de

Bende aynı fikirdeyim bu konfige yakın bir konfigürasyona sahibim. Malzemeler de bahsedilen gibi çöp falan değil gayet darbelere dayanıklı.

Ama coğu kişi çöp diğor Casper'e kendi fikrin o nesi çöp benim bilgisayar Casper 8 yıllık halen tüm oyunları açıyor

Geri
Yukarı