5500 TL maaşlı birisine ne kadar kredi verilir?

Mert1283

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iyi günler. Üniversite öğrencisiyim ve yakın zamanda asgari ücretle bir işe gireceğim. Bilgisayar almak istiyorum ve nakit hazır param yok, ben de taksitlendirmek istiyorum. Taksitlendirmek için de kredi limiti gerekli diye biliyorum, 5500TL maaşı olan birisine ne kadar limit verirler? Halihazırda Finansbank Enpara kartım var. Rica etsem bilgili arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilir mi, banka personelleri yardımcı olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aylık gelirin en fazla %75'i kadar taksitlendirme yapılıyor. Bu orana kaç tane kredi varsa dahil ediliyor.
5.500 TL geliri olan birine kredi verilirse aylık taksidi en fazla 4.125 TL olur.
Eğer kredi uygun görülürse mesela 20 bin TL civarında bir bilgisayar için 6-9-12 ay taksitte sorun çıkmaz.

Aylık gelirin en fazla %75'i kadar taksitlendirme yapılıyor. Bu orana kaç tane kredi varsa dahil ediliyor.
5.500 TL geliri olan birine kredi verilirse aylık taksidi en fazla 4.125 TL olur.
Eğer kredi uygun görülürse mesela 20 bin TL civarında bir bilgisayar için 6-9-12 ay taksitte sorun çıkmaz.
Teşekkür ediyorum, burda önemli olan benim kredi notunu herhalde. 2 yıldır enpara kullanıyorum ama hiç kredi çekmediğim için kredi notum 0'dır sanırım.

Findeks üzerinden kredi notunuza bakabilirsiniz. 10-20₺ arası bir ücreti olması lazım, kredi notu sorgulamak için.

Ayrıca bazı bankalar kamu personeli değilseniz 2-3 ay gibi çalışma süresi istiyorlardı, umarım değişmiştir.

Findeks üzerinden kredi notunuza bakabilirsiniz. 10-20₺ arası bir ücreti olması lazım, kredi notu sorgulamak için.

Ayrıca bazı bankalar kamu personeli değilseniz 2-3 ay gibi çalışma süresi istiyorlardı, umarım değişmiştir.

Teşekkür ediyorum bakacağım 10 TL sanırım, ek bir şey sormak isterim. Kredi notu bankadan bankaya değişir mi? Mesela ben 2 yıldır Enpara'nın banka kartını kullanırım ama başka bankalarım da var, hepsi birlesiyor mu?

Geri
Yukarı