5500 TL Monitör Dahil PC Toplama

Bütçe
5500
@stevesm1221 Hocam selamlar tekrardan. Yarını iple çekiyorum. İncehesap.com üzerindeki indirimleri değerlendireceğim. Aklımda 3 adet şema oluştu. Senden bir ricam var. 5400TL ile bana anakart, işlemci kasa+PSU ve ekran kartı önerir misin?

@SanalAzrail
3600X için gayet yeterli ve kaliteli bir anakart, Ryzen 7 3700X'te bile sıkıntı çıkartmıyor testlerde. Asrock B450 Pro4 ile yarışıyor ve ATX. Neden sordunuz?
@ercantrg
Windows'un deneme sürümü ile beraber geliyor hatırladığım kadarıyla, içiniz rahat olsun. :)
@kalimaki
Anakart ITX mi yoksa normal mi olsun?

Hocam mini kafamda tam oturdu. Normal olursa sevinirim. Yarınki indirimler kaderimi belirleyecek. Ama böyle kenarda köşede güzel bir mini parça görürsen bana hayrın dokunmuş olur.
@kalimaki

Bu arada normal önereceğiniz anakart olabilidiğince uygun fiyatlı olsun. Ha çok kalitesiz olmasın ama f/p olsun yani :) Çünkü normal seçersem en son elde para bırakmaya çalışacağım aksesuar için. Ellerin dert görmesin bu arada.

Son düzenleme:
@SanalAzrail
3600X için gayet yeterli ve kaliteli bir anakart, Ryzen 7 3700X'te bile sıkıntı çıkartmıyor testlerde. Asrock B450 Pro4 ile yarışıyor ve ATX. Neden sordunuz?
@ercantrg
Windows'un deneme sürümü ile beraber geliyor hatırladığım kadarıyla, içiniz rahat olsun. :)
@kalimaki

Hocam cahilliğimden sordum, ben de su siralar laptopumu sattim yeni sistem toplayacağım. Anakart konusunda bilgisizim ne almam gerektiğini bulamadim da.

@SanalAzrail
Aklınızdaki işlemci ve anakart için ayırdığınız bütçe nedir?
@kalimaki
3600'e en iyi MSI B450M-A Pro Max gider 586TL fiyatıyla. 3600'ü 495TL fiyatıyla Gigabyte B450M S2H ile kullanan var ancak birçok kişi önermiyor, o yüzden B450M-A Pro Max koydum.
Kasa+PSU hep seçtiğim. :) 50TL civarı daha az gelsin istiyorsanız Spec-05'te koyabilirsiniz ercantrg'nin kullandığı.
ss230.PNG

Ekran kartı olarak:

Son düzenleme:
@SanalAzrail
Aklınızdaki işlemci ve anakart için ayırdığınız bütçe nedir?
@kalimaki
3600'e en iyi MSI B450M-A Pro Max gider 586TL fiyatıyla. 3600'ü 495TL fiyatıyla Gigabyte B450M S2H ile kullanan var ancak birçok kişi önermiyor, o yüzden B450M-A Pro Max koydum.
Kasa+PSU hep seçtiğim. :) 50TL civarı daha az gelsin istiyorsanız Spec-05'te koyabilirsiniz ercantrg'nin kullandığı.
Eki Görüntüle 531887
Ekran kartı olarak:

Daha önceden 1600 af veya 2600 düşünüyordum bunun için de Gigabyte s2h bakıyordum, ancak şu sıralar 3600 almayı hedeflemekteyim. Bu yüzden 3000 serisi destekleyen anakart bakıyordum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Bu arada görsel hangi siteye ait? Fiyatlar çok ucuz eski bir görsel mi acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı