5500 TL Monitör Dahil PC Toplama

Bütçe
5500
@SanalAzrail
Bu KDV'siz fiyatı. :) Altta toplam KDV diye yazmışlar zaten.
Bu arada 3600 seçerek en iyisini yapıyorsunuz ve tüm anakartlar 3.nesile uyumlu zaten. :D Aldığınız yerden BIOS güncellemesi yapmalarını isteyin yeter.

@SanalAzrail
Aklınızdaki işlemci ve anakart için ayırdığınız bütçe nedir?
@kalimaki
3600'e en iyi MSI B450M-A Pro Max gider 586TL fiyatıyla. 3600'ü 495TL fiyatıyla Gigabyte B450M S2H ile kullanan var ancak birçok kişi önermiyor, o yüzden B450M-A Pro Max koydum.
Kasa+PSU hep seçtiğim. :) 50TL civarı daha az gelsin istiyorsanız Spec-05'te koyabilirsiniz ercantrg'nin kullandığı.
Eki Görüntüle 531887
Ekran kartı olarak:

Tam tahmin ettiğim gibi güzel ellerine sağlık. Bu arada bu kartta iki M.2 var mıdır?
Birde sen olsan normal sistem toplayıp daha fazla performans mı alırdın, yoksa mini toplayıp daha az performans ama şıklık mı isterdin?

@kalimaki
Maalesef, 2 yuva yok. En ucuz 2 yuvalı olarak şu var 120-130TL fazlaya.
Sorunuza gelecek olursak, ekran kartını 2060 yerine 1660 Super seçip mini yapardım tabii ki. Çünkü iki kart arasında çok fark yok o yüzden ekran kartından artan parayla ITX anakart ve kasa alırdım ve mini toplardım. :)

@kalimaki
Maalesef, 2 yuva yok. En ucuz 2 yuvalı olarak şu var 120-130TL fazlaya.
Sorunuza gelecek olursak, ekran kartını 2060 yerine 1660 Super seçip mini yapardım tabii ki. Çünkü iki kart arasında çok fark yok o yüzden ekran kartından artan parayla ITX anakart ve kasa alırdım ve mini toplardım. :)
Hocam bende çok fark olmadığını fark ettim. Eğer yapabiliyorum derseniz; yarın ki indirimlerle kesin yaparım bende. Var mı öyle bir şansım? Olabilecek en uygun fiyat ile sizce nasıl bir mini canavar çıkar ortaya?

@kalimaki
ITX ürünler indirime girmez, ancak İncehesap 3600 ve 3600X'i neredeyse her hafta koyuyor. 3600X bile olsa direkt sipariş verin çünkü 3600 fiyatına 3600X almış olacaksınız. :) Anakartları da indirime koyuyorlar ancak sizin ihtiyacınıza göre çok yüksek veya çok düşük anakart koyabilirler.
En önemlerinden biri de tabii ki ekran kartı. :) Fiyat aralığınızda uygun bir tane yakalarsanız kaçırmayın. :)

Son düzenleme:
@kalimaki
ITX ürünler indirime girmez, ancak İncehesap 3600 ve 3600X'i neredeyse her hafta koyuyor. 3600X bile olsa direkt sipariş verin çünkü 3600 fiyatına 3600X almış olacaksınız. :) Anakartları da indirime koyuyorlar ancak sizin ihtiyacınıza göre çok yüksek veya çok düşük anakart koyabilirler.
En önemlerinden biri de tabii ki ekran kartı. :) Fiyat aralığınızda uygun bir tane yakalarsanız kaçırmayın. :)
Evet aynen o şekilde düşündüm. Yarın işlemci ve ekran kartı kovalayacağım. Umarım o saatlerde aktif olursunuz da danışabilirim. Geçen cuma 3600X indirime girdi. Bence bu defa 3600 girer. Ve ekran kartı olarak çok dandik bir model olmaz ise onu da affetmem. Ki bu model konusunda siz devreye giriyorsunuz ki ; dandik bir modele kafa atmayayım.
Mini konusunda kafamı yoran şu oldu. Beş aşağı beş yukarı tüm sitelerde anakartlar aynı fiyat bandında. Ama gel gelelim kasalar da tuzlu. Ve birde PSU devreye giriyor mini tercih ettiğimde. Bu konuda sizin bir öneriniz var mı?

@kalimaki
Birçok ITX kasa ATX PSU destekliyor zaten. PSU konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye tahmin ediyorum. Dandik model olarak sorun, ben aktif olurum büyük ihtimal o zamanda. ITX parçalar gerçekten tuzlu, çok nadir indirim yapıyorlar bir de, çok kötü oluyor.

Neyse ki RAM ve SSD aradan çıkardım. Birde ABD`den dayım gelirken güzel bir SSD daha getirecek. (İnşallah sağlıkla gelir.) Bu idarelik olan M.2`i imzada bulunan (abimin) bilgisayara aktaracağım.
Birde evden çalışıyorum. Hem iş yerinin PC hemde yeni alacağım PC yer sorunu yaratacak. O yüzden mini daha cazip duruyor. Ama gel gelelim ülkede ki dolar kuru gibi etkenler insanı üzüyor.

Ekran kartı olarak:

Bu ekran kartını değiştirsek mi hazır sinerji hala montajlıyorken, sanki bu fiyata daha güzel bir kart bulabilirmişiz gibi geliyor. Bir kaç araştırma sonucu kafam bir hayli karıştı kafam bilgi kirliligiyle doldu :/ 2070'e geçiş yapsak 550PSU'da değişmesi gerekecek doğrumudur?
Ekran kartı olarak:

Bu ekran kartını değiştirsek mi hazır sinerji hala montajlıyorken, sanki bu fiyata daha güzel bir kart bulabilirmişiz gibi geliyor. Bir kaç araştırma sonucu kafam bir hayli karıştı kafam bilgi kirliligiyle doldu :/ 2070'e geçiş yapsak 550PSU'da değişmesi gerekecek doğrumudur?

@stevesm1221 5700XT Gaming X ile mi değişsem diye düşünüyorum şuan siz ne dersiniz?

Son düzenleme:
@stevesm1221 5700XT Gaming X ile mi değişsem diye düşünüyorum şuan siz ne dersiniz?
2060 Super'den 2060'a geçmenizi önermem.
5700 XT alınabilir ancak yazılım sorunlarının tamamen düzelmesini beklemek gerek. O zamana kadar da kullanırken bir sorun yaşarsanız biraz uğraşmanız gerekecek, bunu bilerek alın. Bir de 5700XT alırsanız PSU değiştirmek zorunda kalırsınız, önerilen 600W.
Bu arada 2070 Super taksanız bile PSU değiştirmek zorunda değilsiniz, 5700XT'den daha az enerji harcıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı