5500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Efilus

Hectopat
Arkadaşlar yeni sistem topluyorum. Beni uzun süre götürecek bir sistem istiyorum.
Monitör dahil olacak ekstra klavye de almak istiyorum
Yardımcı olursanız sevinirim.
Fotoğraflardaki sistemi almayı planlıyorum.
3E7E35D8-0C32-440B-92D7-B51B96B51808.png
3BF37B23-E626-4C7A-9E86-1BFAE07D5BB6.png
5B3B671E-0A3B-4850-AFB2-7CA0705F4494.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD olarak Toshiba TR200 240 GB öneririm.
Ram olarak frekans hızı yüksek tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
Bu arada ekran kartını daha ucuza bulabilirsiniz.

IMG_20180609_011321.jpg

Her şeyden önce lütfen James Donkey markasından uzak durun. Forumda bu marka ile ilgili birçok kötü yorum ve problemle karşılaşabilirsiniz.

Sistemi Sinerji üzerinden topladım. Bileşenleri farklı mağazalardan daha ucuza satın alarak klavye için bütçe oluşturabilirsin. Özellikle ekran kartı için MSI yerine Galax ya da Palit gibi markalar tercih edilebilir.

R5 2600X'in kendi soğutucusu yeterli olacaktır. Seçtiğin kasaya dahil olan PSU 80+ ama bronz sertifikalı değil. Bu bütçe için bronz sertifika öneriyorum. Önerdiğim kasayı beğenmezsen, istediğin kasanın yanına ek olarak Aerocool ya da HighPower markalarının 600W 80+ bronz sertifikalı PSU modellerini tercih edebilirsin. Kesinlikle F/P açısından kaliteli ürünler.

Uzun vade açısından da 1050Ti gibi kısıtlı bir ekran kartı yerine, 3GB da olsa 1060 modelini bütçene dahil etmeyi uygun gördüm. Ayrıca ileride bu sisteme mutlaka 8GB RAM takviyesi yapmalısın.

Eklemeyi unutmuşum; monitörde TN panel yerine VA ya da IPS panel daha mantıklı olacaktır. 1/4-5 MS farkını çok rekabetçi bir oyuncu değilseniz fark bile etmezsiniz, fakat panel farkı ciddi anlamda kendini gösterecektir. @GCN'nin duruma bakış açısı ve önerdiği monitör gerçekten mantıklı ve düşünülmesi gereken bir konu. Acele etmeden esaslıca bir beyin fırtınası yapmanızı öneririm. :) @Efilus

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı