5500 TL sistem önerisi

Mertyigitt

Centipat
Daha fazla  
5000-5500 TL bütçem vardır. Hazır sistem mi alsam yoksa parça parça mı alsam çok kararsız kaldım. Genelde ben aldığım PC'leri 7-8 sene kullanıyorum. Yardımcı olursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu aralar ekran kartı olmadığından hazır sistem almanız daha iyi olacaktır. Çünkü hazır sistemlerde ekran kartlarını ve elinde kalan ekran kartsız sistemi satmak için daha uyguna koyabiliyorlar.

Ryzen 3 3100 + b450m s2h v2 + 2x8 gb 3000 ya da 3200 mhz ram alabilirsiniz hocam. Ekran kartı stok durumuna göre sen seç, diğer parçalar bunlar olsun benim tavsiyem.

5000-5500 TL bütçem vardır. Hazır sistem mi alsam yoksa parça parça mı alsam çok kararsız kaldım. Genelde ben aldığım PC'leri 7-8 sene kullanıyorum. Yardımcı olursanız.

Çok yanlış bilgi var. İndirimleri iyi takip ediyorsanız ve bilginiz varsa teker teker almak bazen avantajlı olur ancak hazır sistemler indirimsiz fiyatlardan çok daha düşük bile olabiliyor.
Önerim: Pollux 3T-10 | Game Garaj
SSD'yi çıkarıp Patriot Burst yapabilirsiniz ekran kartını da INNO3D yapapıp RAM'i 2X yapabilirsiniz. Ekran kartları gelene kadar bence almayın. (ek olarak monitör alıcağınızı varsayarak attım bunu)

Geri
Yukarı