5500 TL sistem önerisi

Bütçe
5500

LAYNU

Decapat
Yer
Bursa Yıldırım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3-1005g1 | Samsung 4×8 GB 2666 MHz | Intel UHD Graphics | SKHynix 256GB SSD |
Meslek
Eğitim hayatı devam ediyor.
Arkadaşlar maksimum 5200-5500 TL bütçem var. Toplamak istediğim bilgisayar kesinlikle ekran kartlı olsun APU değil! Ekran kartı olarak RX570, RX580, GTX970 ya da 1050 Ti 2.el düşünüyorum sizin öneriniz varsa söyleyebilirsiniz. İşlemci olarak da AMD düşünüyorum belki Ryzen 3 serisinden olabilir(sıfır olacak).bilgisayara şimdilik 8 RAM takacağım 500TL, RAM önermenize gerek yok. Anakart hakkında pek bir fikrim yok, özellik olarak en az 2 slotlu, AMD tabanlı, 32 GB RAM üstünü destekleyen ve en az 3200MHz destekleyen bir anakart olabilir.
Kasa olarak ise çok da görünüşe önem veren birisi değilim ama kasanın büyüklüğü ve maksimum desteklediği fan sayısı benim için çok çok önemli. Fiyat sadece kasa için ekipmanlara gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde RAM mevcut mu, ve modeli nedir? Sıfır işlemci zorunluluğuyla eski mimari bir işlemci alırsan anakartın önemi olmaz 3200, 3600MHz vb.

Elimde RAM yok sadece RAM önermenize gerek yok dedim yani kafadan RAM için 500TL gitti.
Şimdilik giriş seviyesinde bir işlemci alacağım sonrasında zaten işlemciyi yükselteceğim eğer anakartı şimdi kötü bir şey alırsam onu da değiştirmek zorunda kalacağım.

Geri
Yukarı