Çözüldü 5500 TL'ye Philips 27M1N3200ZA/00 almak hata mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaanKalay2121

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Philips 27m1n3200za/00
Merhaba arkadaşlar, aylar önce 24 inç bir monitör arıyordum. Aynı serinin 24 inç fiyatı o zamanlar 4800-5000 TL civarındaydı. O zamanlarda bu monitörü gördüm. 27 inç olması, IPS olması, 165Hz olması ve her yöne hareket edebilmesi beni cezbetmişti. Şimdi fark ediyorum ki monitördeki OverDrive veya çeşitli Crosshair gibi özellikler yok ve bu durum moralimi bozuyor. Sizce bunu alarak bir hata mı yaptım, yoksa güzel bir monitör mü aldım? Bana sorarsanız monitörüm güzel ama dediğim gibi bazı özelliklerin olmaması beni üzüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@KaanKalay2121 Smart Response dedigin ayar overdrive iste. "En hizli" yapmissin.

Asagidaki siteyi acip Smart Response menusundeki butun ayarlari sirasiyla dene. En iyi performans veren ayari secip oyle kullan.
Guzel monitor, hata degil; ayrica OverDrive ayari nasıl yok? Ismi farklidir belki. Herkes oversrive isimlendirmesini kullanmiyor. Ornegin MSI'daki OverDrive isimlendirmesi "response time" olarak geciyor.

Adaptive Sync: Kapalı.
MPRT: Açık.
MPRT level: 0 veya 2 de kullanıyorum:
Nişangah: Kapalı.
Düşük giriş gecikmesi: Açık.
Smartresponse: En hızlı.

Bu ayarlar var sadece.

Bir de resim diye bir yerde

Smartımage
Parlaklık
Kontrast
Netlik
Smartcontrast
Gamma
Piksel döndürme
Overscan

Gibi özellikler var acaba adı mı değişik bilemedim @BerkayZ87

@KaanKalay2121 Smart Response dedigin ayar overdrive iste. "En hizli" yapmissin.

Asagidaki siteyi acip Smart Response menusundeki butun ayarlari sirasiyla dene. En iyi performans veren ayari secip oyle kullan.

Çözüm

Şuan çok mutlu oldum demekki özellik varmış sadece adı değişikmiş bide en iyi performans vereni nasıl anlarım? Sizce hangi ayarda tutmam gerekli.

En iyi performans vereni nasıl anlarım? Sizce hangi ayarda tutmam gerekli?
UFO sitesini ac, once "en hizli" ayarini secip UFO'larin hareketini kontrol et, sonra baska bir ayar ismi varsa atiyorum ismi hizliysa hizliya cekip sonrasinda UFO'nun hareketini tekrar kontrol et, oyle oyle hepsine bak, UFO'lar hangisinde en duzgun gozukuyorsa onu secip onu kullan.

Son düzenleme:
UFO sitesini AC, once "en hizli" ayarini secip UFO'larin hareketini kontrol et, sonra baska bir ayar ismi varsa atiyorum izmi hizliysa hizliya cekip sonrasinda UFO'nun hareketini tekrar kontrol et, oyle oyle hepsine bak, UFO'lar hangisinde en duzgun gozukuyorsa onu secip onu kullan.

Hızlı, daha hızlı, en hızlı diye 3 tane mod var kapatıp baktım bir de en hızlı yapıp baktım en hızlı daha iyi gibi geldi. Size teşekkür ederim ne zaman aklıma gelse moralim bozuluyordu ama şuan özelliklerin olduğunu öğrendim.

UFO sitesini ac, once "en hizli" ayarini secip UFO'larin hareketini kontrol et, sonra baska bir ayar ismi varsa atiyorum izmi hizliysa hizliya cekip sonrasinda UFO'nun hareketini tekrar kontrol et, oyle oyle hepsine bak, UFO'lar hangisinde en duzgun gozukuyorsa onu secip onu kullan.
Bide overdrive'ı sonlamak monitöre zararlı mı? eğer zararlıysa kapatıpda kullanabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı