Çözüldü 5500 XT Ekran çözünürlük sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metehan Yurt

Decapat
Herkese selamlar, bugün yeni PC geldi ekran kartım Sapphire 5500XT televizyonuma HDMI girişini taktığımda 1366 768 ekranda uyumlu çözünürlük yok. Gelişmiş ayarlardan baktığımda sorun olduğunu gördüm.

Ekran Alıntısı.PNG

Beko yazdığına bakmayın TV arçelik modeli arçelik 80 503 b Google'dan aratınca pek bir şey çıkmıyor Beko'yu arattığımda ise aynı sorunu yaşayan insanlar gördüm her türlü komutu ve programı kullandım Driver'lar güncel format atmayı da denedim PC'de sorunsuz şekilde alabiliyorum 1366 768 görüntü.
Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ama hem VGA kısmında destekliyor hem de netdede yazdığı o.

Aynı kartı kullanıyorum bende de şu anda o seçenek görünmüyor fakat bu sorunu aradığımda 1366x768 seçeneğinin görünmediği sayısı konu buldum ekran kartı marka ve modelinden hariç. Windows ile alakalı gibi duruyor sanki.

O seçeneğe ihtiyaç duymuyorum ama bulmayı denerim yaparsam söylerim sana da.

Ama hem VGA kısmında destekliyor hem de netdede yazdığı o.

Aynı kartı kullanıyorum bende de şu anda o seçenek görünmüyor fakat bu sorunu aradığımda 1366x768 seçeneğinin görünmediği sayısı konu buldum ekran kartı marka ve modelinden hariç. Windows ile alakalı gibi duruyor sanki.

Çözüm

Benim bildiğim kadari ile o çözünürlük 15.5 inch laptoplarda sunulan maksimum çözünürlük. Belki oranlamadan dolayı daha yüksek boyutlarda sorun yaratıyodur.

Aynı kartı kullanıyorum bende de şu anda o seçenek görünmüyor fakat bu sorunu aradığımda 1366X768 seçeneğinin görünmediği sayısı konu buldum ekran kartı marka ve modelinden hariç. Windows ile alakalı gibi duruyor sanki.

Çok sağ olun bekliyorum gözüm bozuldu vallahi :d.
Benim bildiğim kadari ile o çözünürlük 15.5 inch laptoplarda sunulan maksimum çözünürlük. Belki oranlamadan dolayı daha yüksek boyutlarda sorun yaratıyordur.

Eski PC'de sorun yaratmıyor bilginize :)

Son düzenleme:
Çok sağ olun bekliyorum gözüm bozuldu vallahi :d.

Eski PC'de sorun yaratmıyor bilginize :)

Denediklerim;
Windows güncelleştirmelerini kontrol etmek.
Radeon Software'dan özel çözünürlük girmeye çalışmak.
Sürücü silip baştan kurmak.

Sonuç fiyasko. Bunlar çözmüyor bu sorunu. Özellikle AMD forumlarını aradım fakat şunu öneriyorlar; çözünürlüğü herhangi bir boya alıp sonradan ölçeklemek. Oyunlarda işe yaramadığı söyleniyor fakat masaüstünde iş görecektir. Hocam siz de 1080P kullanın bir zahmet 1368x766 ile ne yapacaksınız artık. 😄

1280x720 seçip %110 - %125 yapsan işe yarar belki. Denemen lazım.

Screenshot_2.png

Denediklerim;
Windows güncelleştirmelerini kontrol etmek.
Radeon Software'dan özel çözünürlük girmeye çalışmak.
Sürücü silip baştan kurmak.

Sonuç fiyasko. Bunlar çözmüyor bu sorunu. Özellikle AMD forumlarını aradım fakat şunu öneriyorlar; çözünürlüğü herhangi bir boya alıp sonradan ölçeklemek. Oyunlarda işe yaramadığı söyleniyor fakat masaüstünde iş görecektir. Hocam siz de 1080P kullanın bir zahmet 1368x766 ile ne yapacaksınız artık. 😄

1280x720 seçip %110 - %125 yapsan işe yarar belki. Denemen lazım.

Eki Görüntüle 649407
Tmm sağolun ekran mari bozuldu

Yeni konular

Geri
Yukarı