5500TL PC toplama

200 lira kalıyor onla da SSD değiştirin yakın zamanda.

Yanlış yatırım olur. Kronik sorunlu SSD, A320 anakart ve tek fanlı GTX 1650 ekran kartı. Benim önerdiğim sistemin grafik tarafı yaklaşık 1650 gücünde zaten. Hem de altyapısı daha sağlam. 1080P'de 2060-2060Super'e kadar destek verir. Dilerse 3060 bile takabilir.

Ben yatırım önerisi vermedim. 4750G 4.2GHz hızında 4200MHz RAM frekansına sahip RAM ile kullanılsa bile 1050Ti ekran kartının yanından bile geçemiyor.
Yanlış yatırım olur. Kronik sorunlu SSD, A320 anakart ve tek fanlı GTX 1650 ekran kartı. Benim önerdiğim sistemin grafik tarafı yaklaşık 1650 gücünde zaten. Hem de altyapısı daha sağlam. 1080P'de 2060-2060Super'e kadar destek verir. Dilerse 3060 bile takabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemcilerin güçleri neredeyse aynı. Ben anakart ve SSD gibi parçaların daha kaliteli, upgrade için açık olmasını isterken siz günü kurtarmak için bir sistem önerdiniz doğru muyuz? 1600AF O.C canavarı sayılabilecek giriş seviyesi bir işlemci. Siz bu işlemcinin önünü A320 anakart ile kapatan bir sistem öneriyorsunuz. Üstelik yanında gelen SSD kronik sorunlu. Yani parasının bir kısmını çöpe atmış oluyor kullanıcı. Şimdi bana söyleyin, hala bu sistemi önerecek kadar ısrarcı mısınız? Bir sistem önerisi yapılırken, sistem parçalarının genel olarak birbiriyle uyumlu ve yeterli donanıma sahip olması gerekiyor. Sizin öneriniz bir nevi Z serisi anakart olmadan K ibareli Intel işlemciye sahip sistem önerisi gibi. Biz burada sabaha kadar bu konuyu konuşabiliriz fakat konu sahibi kararı verir.

@Silinen üye Dostum aşağıya arkadaşın önerdiği sistemin avantajlarını ve dezavantajlarını benimkiyle beraber bırakıyorum, karar verirsin:

Benim sistemimin avantajları:

1) Ekran kartı tarafında 2060-2060Super'e kadar upgrade'e açık.
2) B550 anakart ile gelmesiyle birlikle PCIe 4.0 desteği sunması. (B550 anakartı seç alırken. :) )
3) Herhangi bir kronik sorunlu parça bulundurmaması.

Dezavantajı:

İlk ve son: Harici GPU'a yer vermediğinden ötürü, e-spor oyunlarında fazlasıyla tatmin edip, 3A oyunlarda +30FPS gibi değerler alman mümkün. Yani bundan 5-6 ay sonraya kadar (stok sorunları yavaş yavaş düzelmeye başlayacaktır.) 3A oyunlar oynarken ayarları kısman gerekir.

Arkadaşın önerdiği sistemin avantajları:

İlk ve son: Beraberinde gelen GPU -GTX 1650- önerdiğim sistemin içerisinde gelen VEGA 8 GPU'a göre daha fazla performans veriyor. (Doğal olarak. :) ) Bu sayede sana 3A oyunlarda daha iyi bir deneyim sunar.

Dezavantajları:

1) O.C için doğmuş giriş seviyesi bir işlemciyi A320 anakart ile sunmaları. (A320 anakart ile O.C yapamazsın.)
2) Beraberinde gelen SU630 SSD'si kronik arızalı. (Çöp desen yeridir yani.) Paran boşuna gider.
3) GTX 1650 Phoenix modeli ısınmasıyla ünlü bir model. Özel ayarlar çekmeden kullandığınız taktirde ortalama 80-85 derece arası gidip gelmekte. Bu da uzun kullanımda doğal olarak sorun çıkarabilmekte. (Çıkarır. :) )

Karar son kullancının.

İyi forumlar!

Ben yatırım önerisi vermedim. 4750G 4.2GHz hızında 4200MHz RAM frekansına sahip RAM ile kullanılsa bile 1050 Ti ekran kartının yanından bile geçemiyor.

2 sene sonra Update yapacağı zaman, işlemcisi kaldırmayacak. OC yapamayacak. @curiousoftech önerdiği sistemde RTX 3060 bile beslenir. Hatta 5600X takılıp 3070-3080 gibi kartlar beslenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı