5500XT Ekran kartı tavsiyesi

kerem_yucalan

Hectopat

Bu 3 kart arasında kaldım acaba hangisini almalıyım?

Sapphire RX 5500 XT öneririm XFX kötü değil ancak biraz kalın oldukları için GPU'ları anakarta yetersiz kalıp ısınıyor ve Sapphire kullananlar daha fazla olduğu için sorunun olduğun da çözüm bulman daha kolay olur.

Aradaki fiyat farkına değmez dostum. Gidersin o 150 - 100 TL’yi başka bir şeye harcarsın.
Aralarındaki fiyat farkına değmezse RX 5500 neden 200 - 300 TL daha ucuz olsun paradoksa sokma beni ki şu an neredeyse aynı fiyattan alabiliyorsun. (2 gün ince cumada alsaydı daha ucuza alabiliyordu hatta 1600 TL'ye inmişti)

Aralarındaki fiyat farkına değmezse RX 5500 neden 200 - 300 TL daha ucuz olsun paradoksa sokma beni ki şu an neredeyse aynı fiyattan alabiliyorsun.
Pardon ben biraz yanlış cümlendirdim. 1600-1500 TL gibi bir fiyatı olsaydı önerirdim ama 150 TL daha vermenin değer olduğunu sanmıyorum açıkçası.

İndirimlerle aynı fiyata denk gelirlerse RX 5500 alabilirsin, sonuçta sana kalmış. Bazı oyunlarda aynılar bazı oyunlarda 5500 daha iyi bazı oyunlarda 1650S daha iyi. Kesin olarak hangisinin daha güçlü olduğunu söylemek yanlış olur ama genel olarak daha fazla oyunda önde olan 5500 gibi görünüyor.

1650S soğutmada ve yazılımda biraz daha başarılı (5500 serisinde de artık sorun yok gerçi) olduğu için öneriyorum, yoksa zaten dediğim gibi aşağı yukarı aynı sonuçları veriyorlar.

Pardon ben biraz yanlış cümlendirdim. 1600-1500 TL gibi bir fiyatı olsaydı önerirdim ama 150 TL daha vermenin değer olduğunu sanmıyorum açıkçası.

İndirimlerle aynı fiyata denk gelirlerse RX 5500 alabilirsin, sonuçta sana kalmış. Bazı oyunlarda aynılar bazı oyunlarda 5500 daha iyi bazı oyunlarda 1650S daha iyi. Kesin olarak hangisinin daha güçlü olduğunu söylemek yanlış olur ama genel olarak daha fazla oyunda önde olan 5500 gibi görünüyor.

1650S soğutmada ve yazılımda biraz daha başarılı (5500 serisinde de artık sorun yok gerçi) olduğu için öneriyorum, yoksa zaten dediğim gibi aşağı yukarı aynı sonuçları veriyorlar.
Ee hocam aynı kapıya vardık, denk kartın 200 - 300 TL fiyatı daha düşük olsun söyleminize anlamsız demiştim zaten, başka bir şey için değil.

Geri
Yukarı