Çözüldü 5500XT fanı aniden çok hızlı dönmeye başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Sistemim 1, 2 haftalık, Hitman 3 gibi sistemi yoran oyunlarda ekran kartım 75 dereceyi geçmiyor ve neredeyse sessiz çalışıyor. Fakat az önce Unturned adlı bir oyuna giriş yaptım ve ekran kartımın fanları hiç duymadığım ve görmediğim kadar hızlı ve sesli çalıştı. Korkudan aniden oyunu kapattım ve ses gitti. Sorun neden kaynaklanmış olabilir? Oyuna daha önce girdiğimde böyle bir şey yaşamamıştım.

Sistem özelliklerim:

i3 10100F.
Dual RX 5500XT 8 GB Gaming EVO OC.
8 GB RAM.

Kasamın hava akışı şöyle; 3 önde 1 arkada olmak üzere, üst tarafta bir adet ızgara, önlerde de 2 adet ızgara mevcut.

Ayrıca oyunu "Radeon Software" üzerinden başlattım.

Sistemim 1, 2 haftalık, Hitman 3 gibi sistemi yoran oyunlarda ekran kartım 75 dereceyi geçmiyor ve neredeyse sessiz çalışıyor. Fakat az önce Unturned adlı bir oyuna giriş yaptım ve ekran kartımın fanları hiç duymadığım ve görmediğim kadar hızlı ve sesli çalıştı. Korkudan aniden oyunu kapattım ve ses gitti. Sorun neden kaynaklanmış olabilir? Oyuna daha önce girdiğimde böyle bir şey yaşamamıştım.

Sistem özelliklerim:

i3 10100F.
Dual RX 5500XT 8 GB Gaming EVO OC.
8 GB RAM.

Kasamın hava akışı şöyle; 3 önde 1 arkada olmak üzere, üst tarafta bir adet ızgara, önlerde de 2 adet ızgara mevcut.

Ayrıca oyunu "Radeon Software" üzerinden başlattım.

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini alabilir miyim?

MSI Afterburner ile fan hızını yükseltin. Ayrıca kasanız nedir? Kasanızın ön tarafı kapalı ise olabildiğince yan cam açık kullanın.

Hocam sorunu çözdüm, dün gece gelen yeni güncellemeyle olan bir sorundu. WHQL sürümü yükledim düzeldi. Bu arada MSI Kombustor'da 1080p FurMark testinde 80 derece sıcaklık normal mi?

Hocam bendede 5500XT 8GB var son gelen güncelleme olan 21.1.1 ile sıcaklık arttı ve FPS düşüşü yaşadım. Bir önceki sürüme nasıl döndün ve fan ayarlarına otomatikte mi ?
Hocam sorunu çözdüm, dün gece gelen yeni güncellemeyle olan bir sorundu. WHQL sürümü yükledim düzeldi.

Hocam bende de 5500XT 8 GB var son gelen güncelleme olan 21.1.1 ile sıcaklık arttı ve FPS düşüşü yaşadım. Bir önceki sürüme nasıl döndün ve fan ayarlarına otomatikte mi?

Hocam DDU ile driverlarını sil, WHQL sürümü yükle, aşağıda link bırakıyorum. Aynı sorunu bende yaşadım, direkt WHQL sürüme geç.

WHQL sürüm: https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

Sürücü kaldırma: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Hocam DDU ile driverlarını sil, WHQL sürümü yükle, aşağıda link bırakıyorum. Aynı sorunu bende yaşadım, direkt WHQL sürüme geç.

WHQL sürüm: https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

Sürücü kaldırma: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Sonra deneyeceğim teşekkür ederim.
Hocam yeni 21.2.2 güncellemesi geldi yaptınız mı ?
Ben şuan 21.2.1 kullanıyorum sıkıntıları var gibi yeni sürüme geçmeyi düşünmüyorum.
Sizin önerdiğiniz sürüm aşağıda bıraktığım de mi?
Bir de attığınız DDU rehberi ile yapmak kolay mı?
@emircanunlts

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-02-12 130220.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-12 130220.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı