5500XT sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

emreerkonakk

Zeptopat
Not: Mining yapıyorum.(ETH)
Bilgisayar özellikleri:
  • ASUS Prime B450M-K 2
  • ASUS RX 5500XT EVO OC 8 GB.
  • AMD Ryzen 5 3500.
  • XPG Gammix D30 8x2 = 16 GB 3000MHz.
  • Performax hellfire kasa ve PSU.
  • PSU kasanın dahili PSU'su 550W 80 white.
  • SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD 500GB.
  • Windows 10 Pro.
Bilgisayara takılı aygıtlar;
  • Standart integrated kamera.
  • USB girişli mikrofon.
  • Mikrofonsuz telefon kulaklığı.
  • Frisby 2 adet küçük hoparlör 1 adet jak ve USB giriş.
  • Standard klavye & mouse.
  • HP 60 Hz monitör (75'e çıkabildiği için 75'te kullanıyorum)
  • Monitör eski olduğu için VGA çıkış, ekran kartına VGA to HDMI dönüştürücü ile bağlıyorum.
Bilgisayarımı daha 4 ay önce aldım.

Dump dosyaları.

Sanmıyorum hocam. Deneyebilirsiniz.

Tamamdır.
Sanmıyorum hocam. Deneyebilirsiniz.

Hocam mavi ekran gibi bir şey oldu ama mavi ekran yok sadece aynı mavi gibi ekran birden gitti 1 saniye içinde yeniden başladı PC sonra da AMD Radeon Software'ye şu mesaj geldi;

1622029834226.png

Memtest86 ile RAM testi yapın.
Şimdilik Edge kullanmayın.
Görev çubuğunu değiştiren bir uygulama kullanıyorsanız kaldırın.
sfc/scannow ve DISM komutlarını uygulayın.
BIOS sürümünüz güncel ellemeyin.
Chrome kaldırın.

Hocam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Tamamdır.

Hocam mavi ekran gibi bir şey oldu ama mavi ekran yok sadece aynı mavi gibi ekran birden gitti 1 saniye içinde yeniden başladı PC sonra da AMD Radeon Software'ye şu mesaj geldi;

Eki Görüntüle 1041699

Hocam bakabilir misiniz?

Hocam kusura bakmayın geç döndüm. Mesaj düzenlemelerinde bildirim gelmiyor. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

Hocam kusura bakmayın geç döndüm. Mesaj düzenlemelerinde bildirim gelmiyor. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

Hocam dün DDU ile kaldırıp o sürümü kurmuştum sizin söylediğiniz gibi.

Undervolt veya overclock yaptıysanız geri alın. DDU ile tekrar silin ve aygıt yöneticisinde temel görüntü bağdaştırıcısına sağ tıklayın ve cihazdan kaldır deyin. Bilgisayarı yeninden başlatın.

Hayır hocam yapmadım. Sildikten sonra yeniden o sürümü kuruyorum o zaman.

Hocam siz galiba fan hızını artırmıştınız. Bu işlemi yapmadan önce fanları varsayılanlara getirip test eder misiniz?

Hocam yaptım bile şu an yeni sürüm kuruluyor.
Hocam siz galiba fan hızını artırmıştınız. Bu işlemi yapmadan önce fanları varsayılanlara getirip test eder misiniz?

Hocam DDU ile kaldırdım sistem restart olduktan sonra temel görüntü bağdaştırıcısını kaldırdım ardından sizin söylediğiniz sürümü kurdum kurarken de fabrika ayarlarına sıfırladım.

Bu arada hocam mining açık olduğunda fan hızını arttırmazsam sıcaklık değerleri biraz fazla yükseliyor bu sebepten açıyorum.

Son düzenleme:
Hocam yaptım bile şu an yeni sürüm kuruluyor.

Hocam DDU ile kaldırdım sistem restart olduktan sonra temel görüntü bağdaştırıcısını kaldırdım ardından sizin söylediğiniz sürümü kurdum kurarken de fabrika ayarlarına sıfırladım.

Bu arada hocam mining açık olduğunda fan hızını arttırmazsam sıcaklık değerleri biraz fazla yükseliyor bu sebepten açıyorum.

Tamamdır hocam gelişmeleri yazarsınız. Konuyu takipteyim.

Geri
Yukarı