550W-600W +80 Plus PSU tavsiyesi

115V Internal ile sorun çıkma ihtimali yok mu? Duvardan çektiği değer gibi bir şey diye biliyorum, Türkiye'de 230V standart olması lazım.
115V Internal demek sadece o değerde çeker anlamına gelmez. Guç kaynağının giriş voltajı 100-240V menzilinde. Yani herhangi bir sorun çıkartmaz.

Konuda bahsi geçen Wattgiga K550 GVII'nin sertifikası.

Screenshot_2020-12-21-00-59-55.png

Bu linkteki PSU'nun, bahsi geçen PSU ile arasındaki fark tam olarak nedir ?
Bu konuda kendi düşüncelerimi belirttim.

Aynı kategoride olmamalarının nedeni Wattgiga modeli için herhangi bir inceleme bulunmaması.

Benim bildiğim Wattgiga ile Gigamax modeli arasındaki fark giriş voltajlarının farklı olması. Wattgiga'ninki 100-240V iken GigaMax modelinde bu menzil (range) 200-240V. Bu yüzden sertifikaları da farklıdır. GigaMax modelinin 230V EU 80+ Bronze sertifikası varken Wattgiga modelinin 115V Internal 80+ Bronze sertifikası vardır.

Normalde Wattgiga'nın giriş voltajının geniş olması bir avantaj ama en başta da dediğim gibi net bir incelemesi yok. Bana sorarsan ikisi benzer model. İncehesap da zaten Gigamax sayfasındaki resimleri alıp biraz Wattgiga resmi ekleyerek bilgi vermiş.

Bu konuda kendi düşüncelerimi belirttim.

Yani sorunsuzca alıp kullanabilirim değil mi ? Aynı şekilde bu PSU da 12V üzerinden 540W güç veriyor mu ? 4+4 CPU güç kablosuna sahip mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı