5600 TL sistem önerisi

Bütçe
5600

Emir ertunç

Femtopat
Merhaba, 2-3 aydır bilgisayar dizmek için para biriktiriyorum. Muhtemelen herkeste olduğu gibi bende de herhangi bir sistem için ön yargı ve bilgisizlik var. Her baktığım sistem ya bütçemi aşıyor ya da bütçemi aşmayıp kötü oluyor. Hazır sistem almayı dün düşünmüyordum ama bugün maalesef düşünür oldum. Çünkü hazır sistemler bütçe olarak yararımıza oluyor. Benim de 5600 gibi bir bütçem var ve bunu doğru yere doğru zamanda harcamayı düşünüyorum. Bildiğiniz 5600 civarları iyi bilgisayarlar varsa önerebilir misiniz?

GTX 1650 sistem bulmaya çalışın bu fiyatlarda var diye biliyorum.

Birkaç sistemde GTX 1650 bulabildim ama ama sitelerin birkaç tanesinden şüpheliyim.

Ekran kartının bulunamadığı bu dönemde APU sistem toplamaktan başka bir çareniz olmadığını düşünüyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PC HOCASI-GG3 / AMD Ryzen 3 4300GE / 16GB RAM / 250GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bana da mantıklı geliyor. Ama İtopya'da PqueeN start GameGaraj'da 5600 bütçeli GTX 1650 sistemlerde uygun gibi.

Biraz baktım ama tercihim şu yönde olabilir içinde GTX 1650 olan hazır sistemler biraz daha iyi gibi ayrıca bütçeme uygun olanlarda bulunabiliyor.

Son düzenleme:
Birkaç sistemde GTX 1650 bulabildim ama ama sitelerin birkaç tanesinden şüpheliyim.

Bana da mantıklı geliyor. Ama İtopya'da PqueeN start GameGaraj'da 5600 bütçeli GTX 1650 sistemlerde uygun gibi.

Biraz baktım ama tercihim şu yönde olabilir içinde GTX 1650 olan hazır sistemler biraz daha iyi gibi ayrıca bütçeme uygun olanlarda bulunabiliyor.

Siz buraya bulduğunuz sistemleri atın. Biz en iyisini seçelim.

Siz buraya bulduğunuz sistemleri atın. Biz en iyisini seçelim.

PQUEEN-START/AMD Ryzen 3 1200/ASUS GeForce GTX 1050 Ti CERBERUS OC 4GB/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce Espor PC | ITOPYA stok sorunu çözüldükten sonra ekran kartı fiyatları ucuzliyacağı için ki bu benim fikrim bunu tercih edebilirim ayrıca APU sistem toplamak mantıklı olabilir o yüzden Ryzen 3 4300GE iyi olabilir ayrıca kafamda bir bilgisayar oluşturdum parçaları şunlar;
AMD Ryzen 5 1600.
MSI B450 M PRO.
Asboard GTX 1050 (Ti değil)
Xgp Gammix 8x2 3000MHz CL 16.
Samsung 860 EVO 500 GB SATA SSD
Cooler Master 600W PSU'lu kasa.
Bu parçaları da önerir misiniz?

Ekran kartına gereksiz para harcamak istemiyorsanız şöyle bir sistem: Pollux 3APU | Game Garaj
Eğer bütçeniz 5bin e kadar çıkacaksa da bu: MANTIS-1650 / AMD Ryzen 3 1200 / ASUS TUF GTX 1650 OC P 4GB / 8GB RAM / 240GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR ve buna benzer bir sistem tercih edin.

Yani 3K ya 3200G ya da 5 - 6K arası ise GTX 1650 olmalı.

He attığınız parçalar da gayet kaliteli ama neticede çok para harcayıp 1050 sahibi olacaksınız ki bence mantıksız.
Attığınız sistemlere bakacağım çok teşekkür ederim.
Çok acil değilse paranı biraz daha biriktirip sistem almanı tavsiye ederim.
Galiba daha fazla biriktiremeyeceğim :(

Geri
Yukarı