5600 undervolt nasıl yapılır?

Umutyuu

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF B550 anakart 3070 Ti 5600 kullanıyorum. İslemcim isiniyor. Yuzde 70'i inmiyor oyunu acinca 2 dakima gecince. Sistem yeni, nasıl sogutabilirim? 50 60 arasina insin yeter.

Ben sabit ayarlarda kullanıyorum. PBO falan hepsini kapadım. 4.4GHZ 1.09v ayarlarında boşta 40-45, yükte 65 derece alıyorum. 240mm sıvı soğutma kullanıyorum ama. Soğutma olarak ne kullandığın önemli.

Ben sabit ayarlarda kullanıyorum. PBO falan hepsini kapadım. 4.4GHZ 1.09v ayarlarında boşta 40-45, yükte 65 derece alıyorum. 240mm sıvı soğutma kullanıyorum ama. Soğutma olarak ne kullandığın önemli.
1.025 e cektim v yi dustu bakalim sivi sogutma alana kadar boyle devam edecen

Kafana göre çekme ama. Öncelikle her bu ayarları yaptığında OCCT'nin Power testini 10 15 dakika çalıştırırım ve error veriyor mu bakarım. Orantısız bir düşüş yaparsan her an bir işlem esnasında bilgisayarın hata vererek kapanabilir.

Kafana göre çekme ama. Öncelikle her bu ayarları yaptığında OCCT'nin Power testini 10 15 dakika çalıştırırım ve error veriyor mu bakarım. Orantısız bir düşüş yaparsan her an bir işlem esnasında bilgisayarın hata vererek kapanabilir.
O testi nerden yapacam nasil

Boyle dimi

Dosya Ekleri

• IMG_20230201_002204.jpg
    IMG_20230201_002204.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Aynen. Sol altta hata uyarısı görmezsen yavaş yavaş GHZ'yi arttırabilirsin. Hata alırsan eğer GHZ artırırken bu sefer biraz voltaj arttırabilirsin.

Ya da şu andaki GHZ'den memnunsan yine azar azar voltaj düşürmeyi deneyebilirsin. Hata aldığın an en son stabil olan voltaja geri dönersin. Böyle böyle ince ince yapılıyor işte.

Geri
Yukarı