Çözüldü 5600 XT %130 VRAM kullanım sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Amerseo

Hectopat
Sistemimdeki ASUS TUF 3 5600XT modeli PUBG oynarken %130 VRAM kullanıyor. Önceden böyle bir şey yoktu ve böyle olduktan sonra oyunlarda anlık donma olmaya başladı. Sorun nedir? Çözümünü bilen var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Nereden bakıyorsunuz % kaç kullandığına?

Afterburner'dan bakıyorsanız Alt+R ye basıp Radeon Software'ın performans kısmından da kontrol edin.

Orada da %130 ise ilk kapatıp açın, düzelmezse oyunu yeniden kapatım açın vs. olacak gibi değilse Technopat'ın DDU rehberini kullanarak ekran kartı driver'ını silip en güncel WHQL driver'ı yeniden indirin (20.4.2 sürümü)

Bende aynısını kullanıyorum sizin ki Evo modeli mi yenilenen.
Evet öyle.
Memory leak. Yeniden başlat düzelir.. Dün bana da aynısı oldu bazı programlar veya oyunlar buna sebep olabiliyor, memory mismatch olunca tüm VRAM'i tüketip üzerine fazlasını istiyor vb. Tekrar olacağını sanmam.
Teşekkürler. Yeniden başlatınca düzeldi.

Çözüm
Teşekkürler. Yeniden başlatınca düzeldi.

Yakın zamanda tekrar olursa @SkyRose dediği gibi sürücüyü bir silip kurarsın. Böyle durumlarda ilk işin yeniden başlatmak olsun çünkü sadece masaüstünde boştayken bile VRAM'i kullanmaya devam ediyor. Benim tecrübem bu yönde.

Yakın zamanda tekrar olursa @SkyRose dediği gibi sürücüyü bir silip kurarsın. Böyle durumlarda ilk işin yeniden başlatmak olsun çünkü sadece masaüstünde boştayken bile VRAM'i kullanmaya devam ediyor. Benim tecrübem bu yönde.
Evet dediğiniz gibiydi. Boştayken 3-4 gb VRAM kullanıyordu kapatıp açmadan önce. Tavsiyeler için tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı