5600 XT ekran kartı güncel fiyatı hesaplama

Ebuizm

Decapat
Daha fazla  
Kolay gelsin herkese ben ASUS TUF 3 Radeon RX 5600XT OC EVO 6 GB GDDR6 ekran kartını 23/11/2020 tarihinde 2414,41 TL'ye aldım. Bir sene sonra yaklaşık 1 ay önce bozuldu bende servise gönderdim ASUS'a. ASUS ekran kartının tamirini yapamadı ve değişim iade raporu verdi satın aldığın yerden git değişim veya iadeni al dedi. Bende satın aldığım yere gittim bana fatura bedelini öderiz ürün stokta yok dediler. Bende onalara tüketici hakem heyetine gidip ürünümün fiyatını hesaplayıp alırım dedim. Bundan sonra bana bir teklif yaptılar. Bende bu teklifte benim ekran kartımın fiyatını aşağı yukarı 7-8 arası saymışlar. Bu ekran kartının fiyatını nasıl hesaplarım bilir kişiler yardımcı olabilirse sevinirim. Teklifler ekte verilmiştir.

Dosya Ekleri

• IMG_20220111_112100.jpg
    IMG_20220111_112100.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 120
2060 alıp bir de o kadar fark mı ödüceksin? Senin kartını 7-8 bin değil 7-8 TL'den saymışlar. Muadili 2060 ya direkt takas iste ya THH'ye başvur bana kalırsa. ASUS nasıl aldığın yere git diyor aldığın yer neresi ben anlamadım?

Sizin kartınızın 2. el fiyatı ortalama 12.000 civarı, o ekteki kartların en pahalısının ortalama 2. el fiyatı 11-12 civarı. Sizi ayak üstü dolandırma peşindeler yani. Tüketici hakem heyetine muadili için değişimini istediğinizi belirtmelisiniz.

hocam aynı kart bende var 2. el olarak 13k fiyat teklifi yapanlar var miningde performanslı bir kart olduğu için fiyatı rx 6600 xt ile aynı neredeyse. bir avukatla falan görüşün tanıdık varsa. 7-8 den kabul etmeyin sakın

Asus firmasında çakallık yapılıyor hocam. Ürünün bozuk olmasa bile bozuk diye gösterip aldığın fiyata sana paranı geri verecek. Ürünü de miningcilere okutacak. Millet para kazanmanın yolunu bulmuş.

Asus firmasında çakallık yapılıyor hocam. Ürünün bozuk olmasa bile bozuk diye gösterip aldığın fiyata sana paranı geri verecek. Ürünü de miningcilere okutacak. Millet para kazanmanın yolunu bulmuş.
ASUS firmasının yaptığı bir şey yok burada. Adamlar iade yada değişim yapılsın diye bilgi vermiş. Aldığı firma iade yapmak istiyor ki yapmaya hakkı var.

Seninle aynı zamanda gelmiş herhalde bendede aynısı var :)
Seninle aynı zamanda gelmiş herhalde bendede aynısı var :)
Benim kartım 2060 ama bide ahah dolandırıcılsra düştük iyi mi :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220111-111422_Gmail.jpg
    Screenshot_20220111-111422_Gmail.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 75
THH gideceğim arkadaşlar, birkaç avukatla konuştum fatura bedeli değil senin ekran kartının muadilli bir ekran kartının bedelini sana öder yada bu hesaplanır bilir kişi tarafından dendi. Bu cevabı iki avukat ve birde savcıdan aldım bakalım ne kadar doğru göreceğiz. Sonucu buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı