5600 XT Oyunlarda PC ekranı gelip gidiyor

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
PC yeni aldım ve oyunlara girdiğimde sorun yok. Driver güncelleyince oyunlarda gelip gitme oldu sonra Driver silip yerine WHQL Driver yükledim sorun çözüldü derken PC'yi kapattım açtığımda yine aynı sorun vardı.

Ekran kartım ASUS TUF 3 RX 5600 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD kartların klasik sürücü hataları biz alıştık sizde alışmalısınız. Bu tarz sorunlarla cebelleşmemiş arkadaşlarımız kartı sorunsuz kullanıyorum performansı dengi NVIDIA kartlara göre çok iyi hem ucuz der ama sorunla karşılaşmayacağınızın garantisi yok. Yerinizde olsaydım NVIDIA markasından şaşmazdım.
@Sanch

AMD kartların klasik sürücü hataları biz alıştık sizde alışmalısınız. Bu tarz sorunlarla cebelleşmemiş arkadaşlarımız kartı sorunsuz kullanıyorum performansı dengi NVIDIA kartlara göre çok iyi hem ucuz der ama sorunla karşılaşmayacağınızın garantisi yok. Yerinizde olsaydım NVIDIA markasından şaşmazdım.
@Sanch

Bakın sorun sürücü de olmayabilir çünkü önerilen sürücüyü indirdiğim halde böyle oluyor.

Ben de RX 5600 XT alacaktım, yeni bilgisayar almayı düşünüyorum da. Sorunları çok fazla, tekrar bir ekran kartı alma şansınız olsa alır mısınız?

Dostum AMD'nin yazılımsal açıdan büyük sorunları var ve devam etmekte hayır spesifik kartlarda sorun var diyemeyiz hemen hemen her AMD ekran kartında yazılımsal olarak sıkıntılar var. Bu durumları göz önünde bulundurarak 5600 XT alabilirsin fakat bu problemler benim canımı sıkar Driver sil kur WattMan ayarla o bu şu uğraşamam diyorsan kesinlikle NVIDIA GPU'ya yönelmelisin. En azından AMD bu yazılım tarafını halledene kadar uzak durmak en mantıklısı.

Dostum AMD'nin yazılımsal açıdan büyük sorunları var ve devam etmekte hayır spesifik kartlarda sorun var diyemeyiz hemen hemen her AMD ekran kartında yazılımsal olarak sıkıntılar var. Bu durumları göz önünde bulundurarak 5600 XT alabilirsin fakat bu problemler benim canımı sıkar Driver sil kur WattMan ayarla o bu şu uğraşamam diyorsan kesinlikle NVIDIA GPU'ya yönelmelisin. En azından AMD bu yazılım tarafını halledene kadar uzak durmak en mantıklısı.
Yani Önerilen driver sürümünü kullandığım halde böyle oluyor yani ne yapmamı önerirsiniz ?

Yani önerilen Driver sürümünü kullandığım halde böyle oluyor yani ne yapmamı önerirsiniz?

Tek tek birkaç Driver denemekten başka bir önerim yok maalesef birkaç sürücüyü deneyerek en stabili bulmaya çalışın herkeste farklı sürücler de daha iyi performans alıyor nasıl oluyorsa çok komik geliyor artık bu AMD sorunları bana. Kartı iade etme gibi şansınız var mı bilmiyorum ama varsa kesinlikle iade edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı