5600 XT ve R5 2600X sistem aniden çöküyor

Swolly

Decapat
Merhaba son 2 aydır bilgisayarım bir anda çöküyor çift ekran kullanıyorum ve ekranın biri yeşil diğeri siyah oluyor. Kasanın içindeki fanlar çalışmaya devam ediyor PSU'dan kapatıp açmam gerekiyor bilgisayarı. Oyun oynarken ya da bilgisayar boştayken fark etmez bir anda çöküyor aylardır RAM'den şüpheleniyorum 2 farklı marka fakat aynı değerlerde RAM takılı.

Sistem:
MSI B450 M.2 V2 Pro.
XFX RX5600 XT.
8 GB 3200MHz XPG.
8 GB 3200MHz Patriot.
R5 2600X.

RAM'leri doğru slotlara taktığından emin ol.
Bir tanesini çıkartıp test et, sonra diğerini tak tekrar test et.

8 GB 3200MHz XPG, 8 GB 3200MHz Patriot iki farklı RAM uyumsuzluk yapıyor gibi ayrıca PSU'da arıza çıkartıyor olabilir. Sorun muhtemelen ya bu RAM'ler ya da PSU.

8 GB 3200MHz XPG, 8 GB 3200MHz Patriot iki farklı RAM uyumsuzluk yapıyor gibi ayrıca PSU'da arıza çıkartıyor olabilir. Sorun muhtemelen ya bu RAM'ler ya da PSU.

Bende ikisinden şüpheleniyorum bugün yeni soğutucu takarken RAM'in birini çıkaracağım, RAM testinde sorun çıkmamıştı fakat uyumsuzluk oluşturuyor olabilir.

PSU 650W.
Yeni CPU soğutucusunu taktım fakat bazen bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor ve USB'lere güç gelmiyor PSU'dan aç kapa yapınca düzeliyor ve bilgisayarı kapatınca tekrar aynı sorunu yaşıyorum yeni işlemci soğutucusu Artic Freezer 34 Duo eski soğutucum aşırı kalitesiz olmasına rağmen bu soğutucu boşta 65 diğeri soğutucu 44 derece oluyor. Sinirlenip PSU'nun güç düğmesini aç kapa yaptım ve normalde ışığı yanmayan RGB fanın ışığı anlık yandı. Normalde kasanın önünde LED şerit var kasayı toplarken çalışıyordu ama ekran kartı CPU gibi şeyleri taktıktan sonra çalışmamaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı