5600 XT WattMan hatası

Kart hem donanımsal hem yazılımsal olarak sıkıntılı.

Kart frekansını düşürmekte fayda var. 100-200 MHz falan. Ama şahsen benim kartımda da var o sorun. RX 460. LoL oyununda -(%30) değerinde kullanıyorum.

Tavsiyem o kartı iade edip, farklı kart almanız. Tabii ki NVIDIA alın.

Yazılımsal ufak tefek sorunlarının mevcut olduğu doğrudur. Lâkin donanımsal bir sorunu olsa kart piyasaya sürülmezdi. NVIDIA almak yerine arkadaşa önerim 20.9.1'ya da 20.9.2 sürücüleriyle bir denesin. RX 5700 XT aldım RTX 2060 yerine, gram pişmanlık hissetmiyorum 3 aydır.
Almak zorundalar almazlarsa sürekli göndereceğim ben böyle bir hatayı bir kez daha yaşamak istemiyorum 2060 alıp kafamın rahat olmasını istiyorum.

Almak zorunda değiller. Sonuçta kartı açıp kullanmışsınız ve bu hatalar donanım kaynaklı değil. RTX 2060'dan RX 5600 XT'ye geçmek de sizin hatanız olmuş.

Yazılımsal ufak tefek sorunlarının mevcut olduğu doğrudur. Lâkin donanımsal bir sorunu olsa kart piyasaya sürülmezdi. NVIDIA almak yerine arkadaşa önerim 20.9.1'ya da 20.9.2 sürücüleriyle bir denesin. RX 5700 XT aldım RTX 2060 yerine, gram pişmanlık hissetmiyorum 3 aydır.

Almak zorunda değiller. Sonuçta kartı açıp kullanmışsınız ve bu hatalar donanım kaynaklı değil. RTX 2060'dan RX 5600 XT'ye geçmek de sizin hatanız olmuş.

20.9.1 sürücüsünü denedim yine takılmalar yaşıyorum sorunum yine de çözülmedi.

Sorunuma çözüm olamadı takılmalar hala devam ediyor çıldırmamak elde değil.
Frekansı düşürüp denedin mi? Sorun frekansın yüksek olması. Fabrika sürümü frekansına çekersen sorun çözülecek.

Basit bir matematik ile kartın yeni frekansının frekansının, fabrika çıkış frekansından %30 çıkart. Yeni frekansın kalan sonuç olacak şekilde ayarla ve dene. Büyük ihtimalle çözülecek eğer kart kaynaklı sorun ise.

İmzamda siyah ekran ana konusu var. Kendi açtığım. Orada pek çok çözüm yolu mevcut.

Frekansı düşürüp denedin mi? Sorun frekansın yüksek olması. Fabrika sürümü frekansına çekersen sorun çözülecek.

Basit bir matematik ile kartın yeni frekansının frekansının, fabrika çıkış frekansından %30 çıkart. Yeni frekansın kalan sonuç olacak şekilde ayarla ve dene. Büyük ihtimalle çözülecek eğer kart kaynaklı sorun ise.

İmzamda siyah ekran ana konusu var. Kendi açtığım. Orada pek çok çözüm yolu mevcut.

Benim sorunum Core clock düşürebiliyorken Memory clock düşüremiyor olmam.
Düşürüp onaylayınca eski değerine geri dönüyor.
Pek anlamıyorum bu işlerden biraz yardımcı olur musunuz hangi uygulama ile yapabilirim.

Yok hocam internetten takviye alarak hızı düşürdüm fakat sonuç yine hüsran.

Son düzenleme:
Benim sorunum Core clock düşürebiliyorken Memory clock düşüremiyor olmam.
Düşürüp onaylayınca eski değerine geri dönüyor.
Pek anlamıyorum bu işlerden biraz yardımcı olur musunuz hangi uygulama ile yapabilirim.

Yok hocam internetten takviye alarak hızı düşürdüm fakat sonuç yine hüsran.
İade et. Uğraşma hiç.

Malesefki 2 hafta önce topladığım bilgisayarım ekran kartı Rx 5600XT (asus rog strix) ekran kartı sürücüsü çöktü hatası alıyorum.çok araştırdım çözümü yok yazılımsal ve donanımsal bi hata olduğunu düşünüyorum.bi çıval para verip değerleri aşağa çekip oynıycaksam ne anladım o işten. Bende para iadesi isticem.ürünün arızalıysa para iadesi talep edebiliyosun bildiğim kadarıyla yada aynı ürün 3. Kez garantiye giderse paranı iade etmek zorundalar ikisinden biri.tüketici hakları ne diyo bakmak lazım tabikide (bilgisi olan varsa yazarsa seviniriz)amd ekran kartı kullanıcıları olarak çok çektik diye düşünüyorum 😅

Geri
Yukarı