5500 XT 4 GB WattMan hatası

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip en son çıkan WHQL driveri indirin.

Bunu da denedim yine aynı yapıyor.
Windows sürümünüz de ki hızlı başlatma ayarını kapatınnsonra yeniden başlatın ve ekran kartı sürücünüzü yeniden kurun ben sorunumu böyle çözmüştüm.

Hızlı başlatmayı kapatıpda denedim ama olmadı hangi sürücüyü kurdun acaba?

Bunu da denedim yine aynı yapıyor.

Hızlı başlatmayı kapatıpda denedim ama olmadı hangi sürücüyü kurdun acaba?

Radeon Software'den voltajı 50 arttırıp deneyebilir misiniz?
hangi sürücüyü kurdun acaba?
Hocam ben önce en son çıkan WHQL driveri indirdim. Sorun çözülmeyince DDU ile silip ondan da önceki çıkan WHQL driveri indirdim bu şekilde çözmüştüm.

1631894551286.png

Şu an böyle yaptım komple kıstım MHz'yi böyle deneyeceğim.

Eki Görüntüle 1167678

Şu an böyle yaptım komple kıstım MHz'yi böyle deneyeceğim.

Güç ayarlama kısmından güç tüketimini de arttırabilirsiniz. Önce voltaj arttırıp deneyin bakalım ne olacak.
@erNNNN güç ayarlarıyla uğraşma, otomatik kalsın. Doğru düzgün besleyen kaliteli bir güç kaynağı sorunu %90 çözer. 5500 XT'yi 1 yıldan fazla kullandım sürücü sorunu yok, kalitesiz güç kaynağına karşı hassas o kadar.
Hocam bu wattman hatasıyla bende çok uğraştım Bendeki PSU High Power 500W +80'di . Azda olsa devam ediyor sorunum.

@213082 MSI Gaming X modelleri fabrika çıkış hızı yüksek olduğundan onlarda bu sorun oluyordu. Onun dışında çoğu standart hızlara sahip. Güç kaynağı 1000W bile olsa temiz besleme önemli. Anlık voltaj değişikliği olursa sürücü direkt kendisini kapatıyor. Bir de otomatik ayarlar genelde iyidir, olması hız aşırtma GPU seçilebilir kendisinde voltaj ihtiyacını ayarlıyor kart. 20.4.2'den 21.8.1'e kadar tüm sürücülerde kullandım hiç birinde wattman vermemişti Sapphire Pulse modeli örneğin.

@213082 MSI Gaming X modelleri fabrika çıkış hızı yüksek olduğundan onlarda bu sorun oluyordu. Onun dışında çoğu standart hızlara sahip. Güç kaynağı 1000W bile olsa temiz besleme önemli. Anlık voltaj değişikliği olursa sürücü direkt kendisini kapatıyor. Bir de otomatik ayarlar genelde iyidir, olması hız aşırtma GPU seçilebilir kendisinde voltaj ihtiyacını ayarlıyor kart. 20.4.2'den 21.8.1'e kadar tüm sürücülerde kullandım hiç birinde wattman vermemişti Sapphire Pulse modeli örneğin.
Bendede Sapphire Nitro+ RX580 var. Tamamen şans işi Wattman sorunlu kartın gelip gelmemesi. Anlık voltaj değişikliği de olmaz zaten bunu yapan arkadaş oyunu kapatıp yapar diye düşünüyorum.

@213082 Polaris kartların durumu daha farklı ama 570/580 ile 5500 XT çok farklı mimarilere sahipler. RX 500 serisi biraz sıkıntılı nedense tam bilmiyorum, 5000'lerde de 5700 XT çok sorunluydu. 5500 XT kullanıcı sayısına göre wattman hataları az görülen bir kart, çoğu da güç kaynağıyla çözülüyor. Konu sahibinde İzoly var üzerine para versen kullanılmaz biliyorsun.

@213082 Polaris kartların durumu daha farklı ama 570/580 ile 5500 XT çok farklı mimarilere sahipler. RX 500 serisi biraz sıkıntılı nedense tam bilmiyorum, 5000'lerde de 5700 XT çok sorunluydu. 5500 XT kullanıcı sayısına göre wattman hataları az görülen bir kart, çoğu da güç kaynağıyla çözülüyor. Konu sahibinde İzoly var üzerine para versen kullanılmaz biliyorsun.
Evet haklısınız. Wattman genelde gördüğüm kadarıyla yazılımsal bir sorun olduğu için önce Voltaj arttırma, MHZ düşürme, sürücü silip eski sürücüyü kurmak gibi şeyleri denedikten sonra sorunun PSU kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten arkadaş bu sorunu yaşamasa bile o PSU'yu değiştirmesi gerekir. @erNNNN

Geri
Yukarı