5600G sistem için tavsiyeler

Bütçe
5500

pelin34tek

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi aksamlar, AMD Ryzen 5600G ile bir sistem topliyorum. Asil amacim sistemin ileriye odakli olmasidir. Ekran karti alicak durumum şu an olmadigindan g serisini tercih ediyorum. İleride guclu bir ekran karti da ekleyecegim.
Anakart: MSI B550M Pro VDH (800TL) ve ASUS B450M-PRO2(930TL) arasinda kaldım. Sizce hangisini secmeyelim veya bu fiyatlarda başka bir oneriniz var midir?

RAM: G.Skill Ripjaws 8x2 3200MHz CL 16 760 t

SSD: PNY 500GB XLR8 SSD (560TL)
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar 2 3 gune alacağım, indirim kovaliyorum.

B550M Pro VDH daha iyi bir anakart. RAM'ler F/P ürünü, SSD eğer CS3030'sa o da iyi.

Diğer parçalar? PSU ve kasa olarak seçimin ne olacak yoksa yardıma ihtiyacın var mı?

B550M Pro VDH daha iyi bir anakart. RAM'ler F/P ürünü, SSD eğer CS3030'sa o da iyi.

Diğer parçalar? PSU ve kasa olarak seçimin ne olacak yoksa yardıma ihtiyacın var mı?
evet ssdi dedinizden kasa olararak bu kasayi dusundum kotu durmuyor kucuk mesh psu konusunda pek bilgim yok alman markası diye sharkoon secebilirim diye dusundum.

evet ssdi dedinizden kasa olararak bu kasayi dusundum kotu durmuyor kucuk mesh psu konusunda pek bilgim yok alman markası diye sharkoon secebilirim diye dusundum.

Kasa fena değil, idare eder. PSU olarak Sharkoon SHP650 modelini düşünmüşsen diye söylüyorum: almasan daha iyi.

PSU'yu şansa bırakmamanı öneririm, kritik bir parça. Hala indirimdeyse HepsiBurada üzerinden High Power'ın Performance GD serisi 600W'lık PSU'sunu alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı