5600G sistem kilitleniyor

Kaan347

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, BlueStacks indirirken birden bilgisayar kilitlendi. Yani dondu, kapatıp açtım Google'a yazdım, sıcaklıkla veya RAM'le alakalıdır dedi. İşlemcim boşta 60, çok mu yüksek acaba? Stock fan kullanıyorum fan alsam işe yarar mı acaba? Termal macun yeni. İşlemcim Ryzen 5 5600G.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, BlueStacks indirirken birden bilgisayar kilitlendi. Yani dondu, kapatıp açtım Google'a yazdım, sıcaklıkla veya RAM'le alakalıdır dedi. İşlemcim boşta 60, çok mu yüksek acaba? Stock fan kullanıyorum fan alsam işe yarar mı acaba? Termal macun yeni. İşlemcim Ryzen 5 5600G.
Teşekkürler.

Sanallaştırma açık mı?

Merhaba, boşta 60 derece yüksek bir değer. Kullanım ayrıntılarına bakar mısınız işlemciyi ne kullanıyor da bu kadar sıcaklık artıyor. 40-45 arası misal benimki.

Sistem donmasının sıcaklık ya da sanallaştırmayla alakası yok. Buna sebep olan şeyler genellikle sorunlu HDD veya SSD, belleklerin XMP profili ve işlemci güç modları.

Bu sorunu çözmek için öncelikle BIOS üzerinden C-state (cbs)yi devre dışı bırakmayı dene eğer işe yaramazsa XMP profillerini kapatıp dene o da olmazsa HDD veya SSD değiştirip denersin.

Geri
Yukarı