5600G sistem önerisi

wortex.10

Picopat
Daha fazla  
5600G sistem önerilerinizi alabilir miyim?
Tek tek toplama sistem de olabilir hazır sistem de olabilir.
Tercihen hazır sistem.
Bütçe 11-12K.
5600G bir sistem için yeterli diye düşünüyorum. Umarım yanılmıyorumdur.

Üstte atılan sistemleri alma, hepsinin parçaları dandik. Biri PowerBoost önermiş, biri Hiper önermiş... PSU'yu bilerek yüksek tuttum, ileride iyi bir ekran kartı eklesen de sıkıntı çıkartmaz sana.

Üstte atılan sistemleri alma, hepsinin parçaları dandik. Biri PowerBoost önermiş, biri Hiper önermiş... PSU'yu bilerek yüksek tuttum, ileride iyi bir ekran kartı eklesen de sıkıntı çıkartmaz sana.

Ne kadar tuttuğunu da yazsanız iyi olur hocam. Bir de 5600G'ye stok fan yetiyor muydu hatırlamıyorum, yetiyor mu?

Ne kadar tuttuğunu da yazsanız iyi olur hocam. Bir de 5600G'ye stok fan yetiyor muydu hatırlamıyorum, yetiyor mu?

12500 Civarı tutuyor, benim attığım bilgisayara yaptığı yorum da doğru fakat başka kasa bulamamıştım. Ayrıca 5600G stok fan yetiyor ama çok ısınma yapıyor kule tipi öneririm.

Bir de 5600G'ye stok fan yetiyor muydu hatırlamıyorum, yetiyor mu?
Yetiyor, sorun yok. 5600G performans olarak 5500 ile çok yakın. 5500'ün dahili grafik birimi bulunduran hali gibi.

Ne kadar tuttuğunu da yazsanız iyi olur hocam.
Toplamda 12.850 TL ediyor ama daha ucuza mâl etmek adına SSD Kioxia Exceria Plus yerine düz Kioxia Exceria yapılabilir, 350 TL tasarruf edilir böylece. Bir de kasa olarak çok daha uygun modeller seçilebilir. O zaman düz 12.000 TL'ye denk gelir.

5600G'nin fiyatı artmış, birkaç gün önce 3.900 TL falandı. Şu an 4.400 TL olmuş.

Plus'ın G2'den farkı ne bu arada?
Kioxia Exceria Plus ve Kioxia Exceria G2 farkı nedir diye soruyorsanız, direkt olarak kontrolcü değişik. G2'de Phison E12C kullanılırken Plus modelinde E12S modeli mevcut. Okuma/yazma hızları konusunda neredeyse iki katı fark var. Şöyle de bir şey var, G2'nin son sürümlerinde kontrolcü E12S olarak gelebiliyor, değiştirdiler.

Bunun dışında SLC Cache yönünden Plus modelleri biraz daha iyi. Yani alabiliyorsa Plus alır, olmazsa düz Kioxia Exceria.

Geri
Yukarı