5600H sıcaklığı NZXT CAM ve Görev Yöneticisi'nde farklı gözüküyor

XxNightBirdexX

Attopat
Merhaba arkadaşlar,

5600H, GTX 1650 ve 8 GB RAM bir laptop aldım ve oyunlarda FPS test etmek için NZXT Cam isimli programı yükledim.
Witcher 3 düşük ayarlarda oynuyorum. İşlemci sıcaklığı FPS ölçme programında 80-85'lere kadar çıkarken görev yöneticisinde 65-68 sabit kalıyor.
Hangisi doğru gösteriyor bilemedim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    318,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinde 68 derece olarak gözüken işlemci değil yalnız.

Ben GPU1 için söyledim 65-68 olarak da neden iki ekran kartını kullanıyor o zaman. Karıştırmış olabilirim ilk defa harici ekran kartlı bilgisayar kullanıyorum kusura bakmayın. İşlemci sıcaklığı 80-85'e çıkması normal midir peki.

Ben GPU1 söyledim 65-68 olarak da neden iki ekran kartını kullanıyor o zaman. Karıştırmış olabilirim ilk defa harici ekran kartlı bilgisayar kullanıyorum kusura bakmayın. İşlemci sıcaklığı 80-85'e çıkması normal midir peki.
CPU yazan yer 80-85 arası değişiyor sürekli.

Hocam dahili ekran kartını kullanıyor arkadaş o yüzden öyle gözüküyor.

Forumda gezerken böyle bir yorum buldum.

Üstte arkadaş sebebini yazmış. Harici ekran kartını kullansa da görüntü dahili ekran kartı üzerinden veriliyor ve ısınmasına sebep oluyor. Ayrıca işlemci kaynaklı da ısınıyor. Her ikisi birleşince daha çok ısınmış oluyor. Laptop ekranından harici kartla iyi performans alınamıyor. Dünyanın en saçma kurgusu yapılmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı