5600u 16 GB RAM vs 5800u 8 GB RAM

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Alacağım bilgisayar HP Pavilion 13 Aero serisinden. Maalesef bu ikisinden başka alternatifim yok çünkü hangisini seçersem servisten değişim cihazı olarak o gelecek. Ben oyun oynayan birisi değilim. Yalnızca ofis ve okul işlerim için kullanıyorum. Dolayısıyla benim için pil ömrü ve sessizlik en ön planda. İki bilgisayarın da özellikleri birebir aynı fakat 1.seçeneğin 16 GB RAM'i varken işlemcisi Ryzen 5 5600u. İkinci seçenekte ise 8 GB RAM ve Ryzen 7 5800u işlemci bulunuyor. Buradaki önemli nokta ise, RAM'ler anakarta lehimli. Hiçbir şekilde yükseltme ya da değiştirme yapamıyorum.

Şu an elimde i5 1035G1 işlemcili ve 8 GB RAM'li bir bilgisayar mevcut. RAM de işlemci de bana yetiyor. Sizce hangi seçeneği seçmem benim için daha faydalı olur. En uzun ömürlü olabilecek cihazı seçmek istiyorum. Teşekkürler.

1.seçenek: HP Pavilion Aero Laptop 13-be0008nt | HP® Türkiye
2.seçenek: HP Pavilion Aero Laptop 13-be0006nt Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

8 gb ram ile 16 arasındaki farkı net hissedersiniz fakat 5600u ile 5800u arasındaki farkı net şekilde hissedeceğinizi zannetmiyorum açıkçası. Ben olsam direkt 16 gb ramli olanı alırdım

Bunu alma. Her ikisini de. Ilerde kesinlikle ram yükseltmesi yapmak zorunda kalacaksın.
16 GB RAM bana yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Şu an bana 8 GB dahi yetiyor. İkisinden başka alternatifim yok çünkü firma verecek.
8 gb ram ile 16 arasındaki farkı net hissedersiniz fakat 5600u ile 5800u arasındaki farkı net şekilde hissedeceğinizi zannetmiyorum açıkçası. Ben olsam direkt 16 gb ramli olanı alırdım
Teşekkür ederim düşünceniz için.
Hocam bu model hakkında çok bilgi sahibi değilim. Ekranını beğendim, 3200Mhz RAM ve 512GB M.2 SSD diyor sitesinde. Kronik sorunlu ürün değillerse iyi.
Kronik soruna denk gelmedim şimdilik ancak ürün henüz çok yeni. Ekranının fiyatına göre kaliteli olduğu söyleniyor. Fiyatı çok önemli değil, zira para vermiyorum. Önemli olan işimi görmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı