5600X 3060Ti sisteme monitör önerisi

Tokus321

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;
Sistemim için monitör değişikliğine gideceğim. Önerilerinizi bekliyorum.
PC bileşenleri:
-ASUS TUF B450M Pro s anakart.
- G.Skill Trident Z Neo 16x2 3600 MHz CL16.
-ASUS Dual RTX 3060 Ti 8 GB 256b.
-Ryzen 5 5600X 4.6 GHz.
-FSP Hydro 750+ 80 Bronze.
-Kingston S2000 SSD;
Arkadaşlar sistem bu şekildedir. ASUS vg modelinde 165 Hz 0.5 ms ekranim var fakat yükselteceğim. Ne tür bir monitör sistemime tam gider yardımlarınızı bekliyorum?

O zaman 6000 liradan önerilerime başlıyorum.

Dell S2522HG
ViewSonic 2K düşünülüyor ise bu olabilir ama bu monitör öyle aman aman bir monitör değil aklınızda bulunsun.

15000 civarına da şu bakılabilir:

@P R O F O U N D hocam ve @Saint Lucia daha fazla yardımcı olacaktır.

O zaman 6000 liradan önerilerime başlıyorum.

Dell S2522HG
ViewSonic 2K düşünülüyor ise bu olabilir ama bu monitör öyle aman aman bir monitör değil aklınızda bulunsun.

15000 civarına da şu bakılabilir:

@P R O F O U N D hocam ve @Saint Lucia daha fazla yardımcı olacaktır.
Benim takildigim konu bu aslında 15 bin TL ye piyasada 144 hz bulunurken aynı şekilde 360 hz 1 MS monitor var 11 bin TL ye . Ben FPS oyunu için daha çok nasıl bir ekran alabilirim . Bu önerdiğiniz ekran 165 hz den 144 hz ye benim tatmini mi karşılar mı ? Teşekürler.

Benim takildigim konu bu aslında 15 bin TL'ye piyasada 144 Hz bulunurken aynı şekilde 360 Hz 1 ms monitor var 11 bin TL'ye. Ben FPS oyunu için daha çok nasıl bir ekran alabilirim. Bu önerdiğiniz ekran 165 Hz'den 144 Hz'ye benim tatmini mi karşılar mı? Teşekkürler.

Şimdi dostum senin isteğine bağlı her şey. Bütçe sorun değilse 360'de monitör alırsın 4K'da monitör alırsın. Her kapı açık sana.
FPS oynarım diyorsan 1080p - 240Hz üstü öneririz. Dizi izlerim diyorsan 2K monitör öneririz.

Sadece FPS oyunlar için kullanılacak özür dilerim konuyu eksik açmışım.
O halde şunu öneririm:

Eğer rekabetçi türde FPS oyunlar oynamayacaksanız:
Renk kalitesi gerçekten çok iyi. Monitöre ihtiyacım olsa hemen alırdım o derece diyorum ama 3060Ti ekran kartının yeni nesil oyunlarda 2K başarımı da düşündürmüyor değil.

O halde şunu öneririm:

Eğer rekabetçi türde FPS oyunlar oynamayacaksanız:
Renk kalitesi gerçekten çok iyi. Monitöre ihtiyacım olsa hemen alırdım o derece diyorum ama 3060 Ti ekran kartının yeni nesil oyunlarda 2K başarımı da düşündürmüyor değil.

Teşekkürler siparişini veriyorum
Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim ayrıca

Geri
Yukarı