5600X için BIOS güncellemesi gerektirmeyen anakart önerisi

Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkür ederim. Cezam vardı yazamadım size k.bakmayın ama,
Asus TUF Gaming A520M-PLUS AMD A520 4800MHz DDR4 mATX Anakart
Anakart bu internetten baktım zaten destekliyormuş. Peki bütçe var 5600x alıyımmı sizce bu sisteme iyi gider ama birşey daha sorcam sıvı soğutucu alın diyeceksiniz demi bana. çünkü bu işlemci güçlü biliyorsunuz. fan soğutucuyla olacak iş değil. bunu söyleyeceksiniz bana.
sırf asus diye alıyorsan eğer vazgeç derim daha iyi bir anakart al, sonra pişman olucağını garanti ederim. Soğutmaya gelirsek iyi bir kule tipi soğutma yeticektir 5600X için (hatta oc yapmayacaksan, işlemciyi almadıysan eğer 5600x yerine 5600 de alabilirsin) üst seviye sıvı soğutmalar para israfı olur ona vereceğin parayı ana bileşenlere yatır.

sırf asus diye alıyorsan eğer vazgeç derim daha iyi bir anakart al, sonra pişman olucağını garanti ederim. Soğutmaya gelirsek iyi bir kule tipi soğutma yeticektir 5600X için (hatta oc yapmayacaksan, işlemciyi almadıysan eğer 5600x yerine 5600 de alabilirsin) üst seviye sıvı soğutmalar para israfı olur ona vereceğin parayı ana bileşenlere yatır.

bu nasıl alınır mı ? Tuf gaming diye bunu seçtim

bu nasıl alınır mı ? Tuf gaming diye bunu seçtim
asus takıntının sebebini bilmiyorum ancak, asus olsun diye gidip b550 altı alma bence, ha paran var ise asus B550 kartlardan da alabilirsin ancak belirttiğim, sebeplerden ötürü en az gigabyte ds3h tavsiye ederim, ben 1-2 ay kadar önce sistem yükseltirken bayağı bir araştırıp aorus b550 elite v2 (F/P açısından çok iyi bir anakart) aldım çok da memnunum.

Geri
Yukarı