5600X için sıvı soğutucu önerisi

Arctic'in likit soğutucularını seviyorum. Çıkış yaptığı seneye ait ödülleri de var. SilverStone, Lian Li gibi markalarda da kalite anlamında yeterlilik yüksek. Corsair'in de seviyesi yüksektir ama Apple gibi kendine ait bir arayüzü olduğu için genel sistem kurulumunda da bu markadan gitmek tek elden kontrol için faydalıdır. He sizin böyle bir niyetiniz yoksa konu içerisindeki diğer markaların ürünleri tercih edilebilir.

Hocam bu üçü arasındaki fark nedir? Yalnızca ışık mı yoksa performans farkları mevcut mu? Bir de revizyon 3 ve 4 gibi şeyler yazıyor internette. Bunlarla alakalı bilginiz var mı?

Hocam bu üçü arasındaki fark nedir? Yalnızca ışık mı yoksa performans farkları mevcut mu? Bir de revizyon 3 ve 4 gibi şeyler yazıyor internette. Bunlarla alakalı bilginiz var mı?
Standart LF II 240 için belirtilen değerlerin ARGB ve RGB modellerine göre daha iyi olduğunu Arctic'in sitesinden elde edebiliyoruz.

Standart LF II 240 için belirtilen değerlerin ARGB ve RGB modellerine göre daha iyi olduğunu Arctic'in sitesinden elde edebiliyoruz.
Teşekkürler hocam. Öyleyse bu model benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

@Sir Benjamin sizin önerileriniz ne olur?

Son düzenleme:
@TLP sizin önerileriniz ne olur?

5600X için sıvı soğutmaya gerek yok, sağlam kule tipi soğutucular da iş görüyor.

2000 TL bütçeye dediklerinden birini alabilirsin, Lian Li Galahad 240 1900 TL falan, PF240 1300 TL civarlarında iken sıvı soğutma olarak o veya Arctic LF II 240'ı tercih ederdim.

Kule tipi olarak şunlardan biri olur:

360mm olarak şunlardan biri olabilir:

Sessizlik ve görsellik sizin için önemliyse hava soğutmadan bile daha sessiz olan Cooler Master MasterLiquid ML240 ILLUSION önerebilirim. Performans olarak en üs düzey hava soğtuculardan (Noctua NH-D15, Be Quiet! Dark Rock Pro 4 gibi) daha iyidir. Arctic LF II’nin bi tık altında kalır ama sunduğu sessizlik ve görselliğe değiyor. Bu arada benim 5600x 4.7’de sabit ve yükte 68 dereceyi geçmiyor bu soğutucu ile.

Son düzenleme:
Sessizlik ve görsellik sizin için önemliyse hava soğutmadan bile daha sessiz olan Cooler Master MasterLiquid ML240 ILLUSION önerebilirim. Performans olarak en üs düzey hava soğtuculardan (Noctua NH-D15, Be Quiet! Dark Rock Pro 4 gibi) daha iyidir. Arctic LF II’nin bi tık altında kalır ama sunduğu sessizlik ve görselliğe değiyor. Bu arada benim 5600x 4.7’de sabit ve yükte 68 dereceyi geçmiyor bu soğutucu ile.

Araştırayım hocam çok teşekkür ederim görmemiştim bu modeli daha önce.

Fiyatına değecek gibi değil, PF360 veya IG280 var bu fiyata. Soğutucu güzel ama fiyatı fazla.

Fiyatına değecek gibi değil, PF360 veya IG280 var bu fiyata. Soğutucu güzel ama fiyatı fazla.
Ben 2 hafta önce Vatan'dan 1.670 TL'ye almıştım. 75 TL'de çip para vermişti. Fiyatlar çok oynak maalesef. Bu arada evet performans olarak fiyat eşiğinde daha iyileri var fakat bir çok soğutucu deneyen biri olarak aradaki derece farkına sessizliği tercih edeceğimi anladım bu üründen sonra. Zaten arkadaşa da bunu belirttim. Sessizlik ve görsellik sorun değilse zaten Arctic LF II'den tutun sizin yazdıklarınız dahil bir çok alternatif mevcut

Yeni konular

Geri
Yukarı