5600X ile 3060 Ti darboğaz yapar mı?

Mert Yavuz123

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu işlerden anlamıyorum, bilgisayarımı yeni topladım. Fakat siteden baktığımda darboğaz yaptığını gördüm doğru mu? Yani işlemciyi değiştirmem gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
3070 bile rahatlıkla besleniyor o işlemciden.

Arkadaşlar bu işlerden anlamıyorum, bilgisayarımı yeni topladım. Fakat siteden baktığımda darboğaz yaptığını gördüm doğru mu? Yani işlemciyi değiştirmem gerekir mi?

Hız olarak 3600X'e denk bir işlemci desek, bence darboğaz yapar, özellikle Battlefield oyunları işlemciye çok yükleniyor. Ryzen 3600X ile yeni Battlefield 2042'de %40 oranında darboğaz yemiştim. Garantiye oynayın 5800X alın.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Konularda bilgisiz olduğum için araştırmalarım sırasında karşılaştığım bilgileri bilenlere danısmakta fayda görüyorum. Teşekkürler.

Hız olarak 3600X'e denk bir işlemci desek, bence darboğaz yapar, özellikle Battlefield oyunları işlemciye çok yükleniyor. Ryzen 3600X ile yeni Battlefield 2042'de %40 oranında darboğaz yemiştim. Garantiye oynayın 5800X alın.
Ne anlatıyorsun hocam sen 🤣
Detaylı şekilde 5900X ve 5600X kullandım. Hiçbir FPS farkı göremedim desem yeridir. Sadece Valorant, CS gibi oyunlarda ufak farklar gözlemledim. Tek çekirdekte hepsi gücü çok yakın işlemciler. Haliyle FPS değerleri de benzer. Bu arada 3070 ve 3080 ile deneyimledim. Tek kart üzerinden de konuşmuyorum yani. Aynı şekilde 1080P ve 2K'ya alarak da kıyaslama yaptım. En kötü testlere baksanız görürsünüz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı