Çözüldü 5600X sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogo16

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde böyle bir sistem satın aldım ve kurulumunu yaptım. Power tuşuna bastığımda, fanlar ekran kartı fanları vs. her şey sorunsuz çalışıyordu. Daha sonra elimde bulunan 2 adet monitör ile deneme yapmak istedim. İlk monitörde (No Signal) hatası aldım. Elimde eski bir kasa mevcuttu. Aynı monitöru onda denediğimde no signal hatası onda da gözüküyordu. Daha sonra arkadaşımdan bir monitör daha rica ettim denemek amaçlı. Bu sefer LG marka bu monitörde Power Saving mode hatası vermeye başladı. Anakart üzerinde yapmam gereken tüm işlemleri yaptım. RAM'leri söküp temizliyip tekrar taktım, ekran kartı ve işlemciyi tekrar taktım. Fakat aynı hata hala devam ediyor. Acaba monitörler eski olduğu için ekrana görüntü gelmeme olasılığı var mıdır? Elimde şu an yeni nesil bir monitör mevcut değil. Yoksa herhangi bir parçamda bir sıkıntı mı var? Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim Teşekkürler. Ekran kartı GTX 1650 Ti.

Dosya Ekleri

• 1610182572225.png
    1610182572225.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 36
Çözüm
Evet.
Acaba BIOS Update mi gerekiyor? Bugün 0 bir monitör ile denediğimde gene görüntü alamadım. ASUS B550M-K / Ryzen 5 5600X uyuşum sorunu adlı konu görmüştüm fakat benzerlerini bulamadım yardımcı olabilecek veya bilgisi olan var mı arkadaşlar.
Sorun çözüldü. Ryzen 5. nesil işlemcilerde, anakartınız Update almamışsa Update gerekiyor. Aynı benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum çünkü can sıkıcı ve hiçbir bilgi yok.
Hocam, monitörün eski veya yeni olması etkilemez. Uygun girişi olması gerekir. Yoksa, dönüştürücüyle yapabilirsiniz. Ekran kartı 1650 Super olabilir mi? Masaüstü olarak Tİ görmedim.

Evet dediğiniz ekipman, 2 monitörüde aktif dönüştürücü ile denedim. İlk monitörde, No signal hatası alırken, diğerinde Power saving mode hatası alıyorum.

Evet.
Acaba BIOS Update mi gerekiyor? Bugün 0 bir monitör ile denediğimde gene görüntü alamadım. ASUS B550M-K / Ryzen 5 5600X uyuşum sorunu adlı konu görmüştüm fakat benzerlerini bulamadım yardımcı olabilecek veya bilgisi olan var mı arkadaşlar.
Sorun çözüldü. Ryzen 5. nesil işlemcilerde, anakartınız Update almamışsa Update gerekiyor. Aynı benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum çünkü can sıkıcı ve hiçbir bilgi yok.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı