5600X ve Prime B550-Plus sistem açılmıyor

Hocam tüm sistemi kurdum fakat güç tuşuna basınca hiçbir şey fan dahil çalışmayıp anakartın RGB'leri 1 kez yanıp sönüyor ve hiçbir şey olmuyor sebebini biliyor musunuz acaba?

BIOS'u güncelleyin eğer güncellemediyseniz, 5000 serisi için BIOS güncellemesi gerekebilir.
Hocam daha önce hazırlamıştım flashı takıyorum tuşa bir kez basıyorum 10 kere kırmızı ışık yanıyor sönüyor flashta mı sıkıntı var?

Anakart B550M Pro VDH değil mi? Şu videodaki yolu izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
BIOS'u güncelleyin eğer güncellemediyseniz, 5000 serisi için BIOS güncellemesi gerekebilir.

Anakart B550M Pro VDH değil mi? Şu videodaki yolu izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mis MPG B550 Gaming Plus videodakileri yapıyorum ama yok 10 kez kırmızı ışık yanıyor sönüyor anlayamadım problemi bios mu başka bir şey mi

Mis MPG B550 Gaming Plus videodakileri yapıyorum ama yok 10 kez kırmızı ışık yanıyor sönüyor anlayamadım problemi BIOS mu başka bir şey mi?

USB belleği FAT32'ye formatladınız mı? Dosya ismini MSI.ROM olarak değiştirdiniz mi?

Bu videodakileri deneyin bir de.

USB belleği FAT32'ye formatladınız mı? Dosya ismini MSI.ROM olarak değiştirdiniz mi?

Bu videodakileri deneyin bir de.

Yok olmuyor . RAM'ı ekran kartını söktüm gittim en üsteki betayı da indirdim tekrar denedim şimdi de kırmızı ışık hiç sönmüyor.

Yok olmuyor. RAM'ı ekran kartını söktüm gittim en üsteki betayı da indirdim tekrar denedim şimdi de kırmızı ışık hiç sönmüyor.

Anakarttaki Debug LED'lerden hangisi yanıyor? Başka bir USB ile deneyin bir de.

İlk denemem msi sitesinden dosyayı indirdim flashı fat32 biçimlendirdim dosyanın adını MSI.ROM yapıp attım flasha taktım 10 kere kırmızı ışık yandı ve kesildi daha sonraki denememde beta sürüm indirdim ışık hiç sönmedi şimdi ki denemem de 7 kere kırmızı ışık yandı anakartın RGB renkleri yandı söndü flash elimde yok format flashım var sadece
Şimdi farklı USB ile deniyorum yine takıldı kırmızı ışıkta 10 dakikadır bekliyoruz sürekli yanıyor

Son düzenleme:
Text dosyasını sildiniz mi flasha atarken? Onu silmelisiniz BIOS Flashback için.

Text dosyasını sildiniz mi flasha atarken? Onu silmelisiniz BIOS Flashback için.
Yeni flashla denedim 19.05 den beri kırmızı ışık hiç sönmeden yanıyor anakartta ısınma var dediğiniz gibi sildim.Sorunun bios olduğuna eminmiyiz ki fan dahil hiçbir şey çalışmıyor başlata basıyorum şu anakartın oradaki rgbler 1 kez yanıyor sönüyor sonra başlata bassam bile yanmıyor kapatıp açmadan.çözemiyorum sorunu

Yeni flashla denedim 19.05'den beri kırmızı ışık hiç sönmeden yanıyor anakartta ısınma var dediğiniz gibi sildim. Sorunun BIOS olduğuna emin miyiz ki fan dahil hiçbir şey çalışmıyor başlata basıyorum şu anakartın oradaki RGB'ler 1 kez yanıyor sönüyor sonra başlata bassam bile yanmıyor kapatıp açmadan. Çözemiyorum sorunu.

PSU neydi? Şalteri I'de değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı