5600X'in BF 2042'de %96 üstü kullanılması normal mi?

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Arkadaşlar 5600x'in bu FPS değerlerinde bu kadar yüksek kullanılması normal midir? Oyun boyunca hep %95 üstü kalıyor ve bazen 98 oluyor. FPS drop yok ama ilk defa bu işlemcinin bu FPS değerinde bu kadar tıkandığını deneyimledim. 128 kişilik sunucu. Ayarlar TAA hariç ultrada.

1669500387496.png

Season 3 güncellemesinden sonra işlemci kullanımı arttı, haliyle FPS'lerde artış gözlemleniyor hocam. Fakat 6 çekirdek işlemciye sahip kullanıcılar bu durumdan sikayetci ben dahil. 1440p Ultra RX 6700XT Ryzen 5 5600 ile %75 civarı bir CPU kullanımı var bende. VSR Acıp düsürebilirsiniz kullanımı.

Ayarları yükseltin öyle deneyin. FPS artarsa CPU kullanım artar.
Hocam ben durumdan rahatsız değilim. Rekabetçi oynadığım için ne kadar FPS alabilirsem kardır. Sadece durum garibime gitti sorayım dedim.
Bilemiyorum mining virüsü vs. yemiş olabilirsin ya da oyunun kendisinde kronik bir sorun var.

Oyunun bütünlüğünü doğrula veya oyuna herhangi bir yama vs. kurduysan sil.
Virüs ihtimali yok hocam sadece bu oyunda böyle oluyor.
O oyunun ve serinin işlemci kullanımı çok yüksek. Sorun değil.
BF 5'te de %70-85 arası kullanıyordu demek ki gereksinimler artmış.

Oyunda herhangi bir Config veya kod yazdınız mı?

Genelde rekabetçi oyuncular bildiğiniz gibi Config veya kod yazıyor bazen yanlış yazılan kodlar sıkıntı çıkarabiliyor.

Mesela geçenlerde CS:GO oynayacağım sırada Config'de thread koduna yanlışlıkla 1 yazmıştım.

Oyunda herhangi bir Config veya kod yazdınız mı?

Genelde rekabetçi oyuncular bildiğiniz gibi Config veya kod yazıyor bazen yanlış yazılan kodlar sıkıntı çıkarabiliyor.

Mesela geçenlerde CS:GO oynayacağım sırada Config'de thread koduna yanlışlıkla 1 yazmıştım.
Hayır hocam yazmadım. Oyunu oynayan birisi benzer bir işlemciyle test yaparsa anlaşılır aslında.

Geri
Yukarı