5600X'li 6000 TL'ye ekran kartsız sistem önerisi

Bütçe
6000

omeraslann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde GTX 1650 Super ekran kartı var. Şu anlık stoklarda problem yaşandığı için geçici olarak eski kasamdaki ekran kartımı kullanacağım. 6000 TL (monitör dahil değil) ile 5600X işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartını ileride RTX 3060 Ti veya RTX 3070'e upgrade edeceğim.

Merhabalar. Elimde GTX 1650 Super ekran kartı var. Şu anlık stoklarda problem yaşandığı için geçici olarak eski kasamdaki ekran kartımı kullanacağım. 6000 TL (monitör dahil değil) ile 5600X işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartını ileride RTX 3060 Ti veya RTX 3070'e upgrade edeceğim.
Elinizde hali hazırda 8 GB ram varsa bir 8 daha alın. Harddisk ve ssd sahibiyseniz yenisini almaya gerek yok ama hiç yoksa bir 500 gb ssd alın. En büyük sorun size anakart olur.

Elinizde hali hazırda 8 GB ram varsa bir 8 daha alın. Harddisk ve ssd sahibiyseniz yenisini almaya gerek yok ama hiç yoksa bir 500 gb ssd alın. En büyük sorun size anakart olur.
Adam gidecek DDR3 anakartı varsa DDR4 RAM alacak. Gidecek 500 GB Turbox SSD alacak. Bu nasıl öneri? Yapacaksanız öneri bari bir bilgilendirme yapın da önerin. Boş yere sadece mesaj atmak için değil.

Hocam merhabalar. Böyle bir sistem hazırladım:
Z1K5B1EZ kodlu Özel Toplama Bilgisayar
Anakart ve güç kaynağı daha iyi olabilirdi ancak bütçeye sığdırmak için bunları seçtim.

@Vittorio03 @HalePlace konuyla alakasız mesajlar yazmayınız.
En ucuz ve kaliteli böyle olur. Bütçe aşmanız lazım veya tek kanal RAM alıp SSD'den kısmalısınız. R5 5600X ek soğutma olmadan kullanması zor bir işlemcidir.
Arkadaş ileride RTX3070 takacağını belirtmiş. Ayrıca kasa fırın.

@Vittorio03 @HalePlace konuyla alakasız mesajlar yazmayınız.
En ucuz ve kaliteli böyle olur. Bütçe aşmanız lazım veya tek kanal RAM alıp SSD'den kısmalısınız. R5 5600X ek soğutma olmadan kullanması zor bir işlemcidir.

Arkadaş ileride RTX3070 takacağını belirtmiş. Ayrıca kasa fırın.
Teşekkürler. Sisteminiz kafama yattı.

@370423 Arkadaş işlemciye sağlam bir O.C yapmadığı sürece o işlemci için soğutmaya o kadar para vermek akıl karı değil. Eklediğiniz güç kaynağı fazla giriş seviyesi. Sırf sağladığı Watt fazla diye o parayı vermek mantıklı değil. Önerdiğiniz SSD'i sadece hazır sistemlerle öneriyorum zira içerisinde DRAM yok. Harici olarak para verilip alınacak bir SSD sayılmaz. Sıvı soğutma için bütçeyi bir hayli arttırabilecekse de kesinlikle i7 10700K çok daha iyi bir tercih. Benim önerim kesinlikle i7 10700K + Z490 bir sistem toplamanız. 8C/16T olan i7 10700K her türlü daha avantajlı 5600X'e göre.

Bu sistemle inanın paranızın sonuna kadar hakkını alırsınız. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. :) Çok yakışıklı oldu. (Invader kasası gösterişli sayılan bir kasa. İsterseniz sıvı soğutmayı PF240 olarak tercih edebilirsiniz.)

Yeni konular

Geri
Yukarı