5600X'li 6000 TL'ye ekran kartsız sistem önerisi

Bütçe
6000
Sadece oyun için kullanacaksanız 5600X güzel seçim, onun dışında render vs. işlerde kullanacaksanız 10700K daha mantıklı. Fakat 5600X getirdiği Pcie 4.0 var. Bu arada 5600X stok soğutucu soğutmuyor illaki soğutucu almanız gerekecek. Benim önerim şu şekilde ;
İşlemci soğutucu olarak Lian Li Galahad güzel indirim oluyor. Gaming Gecesi onu da alıp sistemi kurabilirsiniz.

Sistem çok güzel olmuş. Sadece bir önerim var. Anakart olarak bu model daha mantıklı olur diye düşünüyorum:

Sıvı soğutma olarak da PF240.

@the doppler effect
Gelip kızgın attığım mesajınıza karşılık vermek için mesajıma kızgın atıyorsunuz. Konu sahibi arkadaşın kafasını karıştırıyorsunuz. Önerdiğiniz sistemi Sinerji'den dizmişsiniz ekstra Sinerji'ye en az 200-300 TL site parası bayılacak alacak arkadaş.

Onun dışında;

550W PSU ileride yetersiz kalır.
5600X gibi bir işlemciye A serisi anakart olmamış.
Single channel ve 3000 MHz ram.

5900 TL'yi vereceğiniz en kötü sistem olmuş.

Son düzenleme:
@370423 Arkadaş işlemciye sağlam bir O.C yapmadığı sürece o işlemci için soğutmaya o kadar para vermek akıl karı değil. Eklediğiniz güç kaynağı fazla giriş seviyesi. Sırf sağladığı Watt fazla diye o parayı vermek mantıklı değil. Önerdiğiniz SSD'i sadece hazır sistemlerle öneriyorum zira içerisinde DRAM yok. Harici olarak para verilip alınacak bir SSD sayılmaz. Sıvı soğutma için bütçeyi bir hayli arttırabilecekse de kesinlikle i7 10700K çok daha iyi bir tercih. Benim önerim kesinlikle i7 10700K + Z490 bir sistem toplamanız. 8C/16T olan i7 10700K her türlü daha avantajlı 5600X'e göre.

Bu sistemle inanın paranızın sonuna kadar hakkını alırsınız. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. :) Çok yakışıklı oldu. (Invader kasası gösterişli sayılan bir kasa. İsterseniz sıvı soğutmayı PF240 olarak tercih edebilirsiniz.)
Sistem güzel olsa dahi 8000TL civarı yine de teşekkürler. Tercihim 5600x'ten yana olacaktır. Sistemi sadece oyun için topluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı