5600XT VRAM sıcaklığını düşürme

Jarnsaxa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Undervolt ile birlikte stabil bir şekilde mining yaptığım Sapphire Pulse 5600 XT kartımda VRAM sıcaklıkları 84-86 derece arasında gidip geliyor.

GPU Saat Hızı: 1400
VRAM Saat Hızı: 1860
Voltaj: 800

91-93W
güç tüketimi ile birlikte 39.5 Hashrate alıyorum, fanlar %30'da çalışıyor ve kasanın hava akışı gayet iyi.
Ekran kartında genel bir sıcaklık sıkıntı olmadığı için (45-50 arasında seyrediyor) fan devri yükseltmek istemiyorum.

VRAM sıcaklığını düşürmek yapabileceğim bir şey var mıdır?

Fan hızlarını %50'e çekebilirsin. VRAM sıcaklıklarını termal pad ve soğutma yapısı doğrudan etkiliyor. Yalnızca fan hızını arttırman çözüm olmayabilir. VRAM için tehlikeli sıcaklıklarda değilsin.

Fan hızlarını %50'e çekebilirsin. VRAM sıcaklıklarını termal pad ve soğutma yapısı doğrudan etkiliyor. Yalnızca fan hızını arttırman çözüm olmayabilir. VRAM için tehlikeli sıcaklıklarda değilsin.
Fan hızını 50'ye çektiğimde 70 derecelere kadar iniyor sıcaklık ancak dediğim gibi fan hızını arttırmak istemiyorum pek. 90-95 Dereceye kadar sıcaklığın sorun olmayacağı yazılmış daha önce bir çok yabancı forumda ama yine de emin olamadım, kart gayet serin bir şekilde çalışırken VRAM'lerin 82-84 derecelerde gezmesine takıldım biraz; uzun süreli kullanımda bir sıkıntı çıkarır mı sizce?
Undervolt'a biraz daha yüklenebilirsiniz.
Ama yerinizde olsam fan devrini 40-45 yapardım.
AMD Adrenalin, voltajı 800'ün altına çekmeme izin vermiyor. Ekran kartı biosu ile ilgili bir durum olabilir mi?

Bir sorun çıkarmaz. VRAM sıcaklık olarak diğer komponentlere nazaran daha dayanıklı komponent. Fan hızını arttırmak istemiyorsanız, bu halde de kullanabilirsiniz. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı